Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć,

Czy spotkała Was wątpliwa przyjemność że po nadpłacie kolejnej raty ściągnięto odsetki wielkości 2/3 kwoty nadpłaty?
Właśnie mam taką sytuację w Pekao S.A. i ktoś z banku mówi że we wrześniu zmieniły się zasady rozliczania wakacji kredytowych ale nie informowali o tym klientów

#wakacjekredytowe #pekao #banki #pytanie
  • 28
Zaznaczyłem. Do tej pory nic nie pobierali dodatkowo bo minął mi już okres gdzie musiałem za nadpłatę płacić prowizję i przy poprzednich transakcjach nic takiego nie było pobierane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@theximon: ale to nadplaciles 3000 i dodatkowo zeszło 2400 odsetek? Czy zeszło z konta 3000 w tym tylko 600 kapitalu?
Jeżeli zaznaczyłeś chce spłacić tylko kapitał i kwota kapitału 3000 zł plus zeszło 2400 odsetek (razem z konta 5400) to moim zdaniem prawidłowo. Przynajmniej prawidłowo wg mojej umowy, bo ja mam tak że jak zaznacze spłacam sam kapitał to dodatkowo zostaje mi pobrany aktualnie naliczone odsetki.
Jeżeli nie zaznaczę tego o
@theximon Żeby odsetki były jak najniższe, nadpłatę zawsze musisz ustawić jak najszybciej po spłacie normalnej raty, najlepiej dzień po, bo bank nalicza odsetki od dnia ostatniej spłaty normalnej raty. My pierwsza nadpłatę ustawiliśmy na dzień przed spłatą zwykłej raty i naliczyło nam ponad 2k odsetek. następna nadpłatę tej samej wysokości ustawiliśmy na dwa dni po spłacie raty i odsetki to już były grosze.
@Qtafix: Do tej pory odsetek nam w ogóle nie naliczało przy nadpłacie ale tak, nadpłatę teraz robimy zaraz po racie. Ściągnęło nam 2,5k odsetek których nie ściągnęło nam potem z raty tylko sam kapitał