Wpis z mikrobloga

Chciałbym zwrócić się do młodych mirków, bo takie stare misie jak ja mające rodzinę i dzieci mają mniej emocjonalny stosunek do tego wszystkiego. Jeśli jesteś młodą osobą i obawiasz się udziału w 90 dniowych obowiązkowych ćwiczeniach wojskowych, to pamiętaj, że nie jesteś sam. Istnieje wojskowy telefon zaufania 261 857 322. Wiele osób może mieć podobne obawy i wątpliwości. Jednak warto pamiętać, że obowiązkowe ćwiczenia wojskowe mają przyczynić się do zwiększenia gotowości obronnej kraju. A to bardzo ważne. Bycie obywatelem Polski to nie tylko prawa, ale obowiązki. Nie wiem jak wy, ale ja nie chce żyć w Ruskim Mirze. A atak Rosji na Ukrainie pokazuje, że nawet w XXI wieku takie rzeczy się zdarzają, chociaż jeszcze kilka lat temu uznalibyśmy to za fikcyjny scenariusz. Paradoksalnie im Polska będzie silniejsza tym większa szansa, że nikt nas nie zaatakuje. Udział w takich ćwiczeniach może również dostarczyć wielu nowych znajomości i doświadczeń, które mogą być bardzo cenne w późniejszym życiu. Ćwiczenia wojskowe przyczyniają się do zwiększenia gotowości obronnej kraju. Ważne jest, aby być przygotowanym na udział w takich ćwiczeniach i stawić się w wyznaczonym miejscu i czasie. Pamiętaj, że służba wojskowa to ważny obowiązek. Nie bój się i staw czoła wyzwaniom, jakie przed Tobą stoją!
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 3
  • Odpowiedz
Osobiście żałuję, że PO nie miała na tyle jaj by zlikwidować zasadniczą służbę wojskową. Zawiesili ją, zamietli pod dywan, a mechanizm poboru został czynny, w gotowości do użycia w każdej chwili. Nie powstała żadna alternatywa. To co widzimy teraz, to łatanie na szybko naszej obronności.
  • Odpowiedz