Wpis z mikrobloga

Hej. W maju tego roku zdałem prawo jazdy i kupiłem używany samochód. W autokomisie powiedzieli mi że OC jest na starego właściciela do końca grudnia w PZU i jeżeli nie zależy mi na zmianie to nie musze nic robić.
1) Jak będę teraz kupować nowe OC to nie musze informować o tym PZU? (niezależnie czy wezmę tam czy w innym miejscu)
2) Trochę zdziwiło mnie, że nikt z PZU nie zgłaszał się do mnie z tematem rekalkulacji składki. Zostało kilka dni do końca okresu. Domyślam się że poprzedni sprzedawca nie zadbał o to by podać moje dane - robić coś z tym? Czy skoro do końca trwania oc żadnego pisma nie dostane - rozumiem że PZU uznało że nie zajmie się tą sprawą? Jakie jest ryzyko, że za kilka miesięcy jak już będę na dobre miał oc na siebie - odezwie się PZU z wezwaniem do zapłaty?
#pzu #oc #ubezpieczenia #samochody
  • 9
Trochę zdziwiło mnie, że nikt z PZU nie zgłaszał się do mnie z tematem rekalkulacji składki


@andrij-selemej: jak ich nie zawiadomiłes że kupiłeś to jak mieli się zgłosić? część firm nie robi rekalkulacji więc może ci się upiecze
Istnieje ryzyko że kiedyś się upomną
@andrij-selemej: Jako że jesteś ,,świeżak" to łap kilka porad na przyszłość.

1. Trafiło się Tobie jak ślepej kurze ziarno, PZU nie robi rekalkulacji(jedynie na wniosek)
2. Nigdy nie olewaj takiej sytuacji, jakbyś trafił na np Hestie/MTU to byś dostał za jakiś czas z 4000zł do dopłaty...
3. Firma nie jest ograniczona czasowo do końca polisy, mogą śmiało zgłosić się do ciebie po skończeniu okresu ubezpieczenia. Zgodnie z KC mają 3 lata
Update wszystko zakończyło się pomyślnie. Była na starej polisie rata do opłacenia którą zapłaciłem (w sumie użytkowałem tą polisę przez pół roku wiec się zgadza). Przy okazji wziąłem u nich kolejną:)