Wpis z mikrobloga

"Czy Czesław Michniewicz po mundialu w Katarze powinien nadal być selekcjonerem reprezentacji Polski?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Na tak zadane pytanie "tak" odpowiedziało 27,6 proc. respondentów. Odpowiedzi "nie" udzieliło 33,5 proc. ankietowanych. 38,9 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie.


https://www.rp.pl/pilka-nozna/art37586091-sondaz-wiecej-polakow-chce-odejscia-michniewicza-niz-jego-pozostania

#mecz #mundial #reprezentacja #pilkanozna
Pobierz Roger_Casement - > "Czy Czesław Michniewicz po mundialu w Katarze powinien nadal być ...
źródło: comment_1670765709ktEN1JXxCf14lu6eAOeza2.jpg
  • 8
@ziko100: Mogą mieć szybciej np. jakąś wiedzę o sprawach zakulisowych, ale to nie jest temat stricte piłkarski. Większość dziennikarzy sportowych w Polsce to kompletne dno jeśli chodzi o tematy taktyki, ustawiania drużyny, oceniania pracy trenerów itp. Nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak mało wiedzą (zazwyczaj niewiele więcej niż przeciętny kibic). To jest dziedzina jak każda inna i tu nie jest inaczej - najpierw trzeba zdobyć wiedzę, a czytać suche
@sokolov: statystyki które sam sobie sprawdzam i na tyle długo sledze pilke że wnioski mam na tyle logiczne co przeciętny ekspert piłkarski w studio. Jedyna wiedze jaka mogę nie mieć to dlaczego ktoś źle zagrał bo nie mam dostępu do wiedzy na temat spraw prywatnych piłkarzy i wydarzeń okoloboiskowych. Natomiast podstawowa wiedze na temat tego co się dzieje na boisku mam taką samą z racji takiego samego doświadczenia w oglądaniu meczów
@ziko100: Tak, dokładnie, ale to dlatego, że ci przeciętni eksperci wcale nie mają większej wiedzy niż ty.

Ale właśnie te detale często decydują na tym poziomie o wyniku, a są pomijane przez masę dziennikarzy, którzy nawet ich istnienia nie są świadomi. Piłkarze i trenerzy mają dużo większą wiedzę praktyczną, ale też teoretyczną i jeśli są w miarę bystrzy to dobrze wiedzą, że odpowiedź na wiele pytań (np. o styl gry) jest
@sokolov: dlatego właśnie mi chodzi że dziennikarze którzy nigdy nie grali w pilke tylko powtarzają jakieś frazesy i schematy różnią się tym odemnie ze im płacą za to a mi nie. No i może ćwiczyli dykcję i ogólne głos