Wpis z mikrobloga

ja na pierwszą drukarkę brał bym jednak FDM bo na żywicznej jest kupa babrania się
jak chcesz tanio w miarę ok to endera3 + prusa slicer i automat ogarnie ci 90% spraw a jak złapiesz doświadczenie to się zaczniesz bawić
@SpokoZiomek: Nada się, chociaż ja bym szedł w monochromatyczne, szybciej drukują i mają dłuższą żywotność. Ze slicerów to Chitubox (podstawowy program) i LycheSlicer. Oba programy mają czegoś czego drugi nie ma. Na początek Chitubox wystarczy. Co do idiot guida to przy żywicznych nie ma tylu problemów co przy filamencie. Jak coś się błędnie zacznie drukować to po prostu zostanie placek żywicy w wannie, przez co nie marnuje się zbyt wiele żywicy
@SpokoZiomek: A jeszcze jak będziesz drukować coś większego to warto zrobić to puste w środku (program sam to może zrobić) i wydrążyć przynajmniej 3mm dziury (też jest opcja w programie). Dwie przynajmniej by łatwiej wylać nadmiar żywicy. No i jeżeli będziesz chciał te dziury później zatkać to musi to w środku porządnie wyschnąć od izopropanolu (tym się myje wydruki). Inaczej zrobi się w środku ciśnienie i wydruk po prostu pęknie po
@SpokoZiomek: A jeszcze sobie przypomniałem teraz. Izopropanol może ci się szybko zużywać, więc najlepiej wstępnie umyć te wydruki pod kranem (tylko później trzeba umywalkę umyć bo klei się po tym strasznie, i zobaczysz ile tego syfu na tym jest.). I kupuj 5l na allegro w okolicach 40zł jest, izopropanolu nigdy za wiele ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najlepiej gorącą wodą bo przy okazji zobaczysz jak łatwo odchodzą podpory
@Foxlifejenkins: no proszę, ja robiłem zapasy ze 3 miesiące temu, chyba przez shopee, to Denat był tańszy o jakieś niecałe 10 zł od IPA. Teraz research pokazuje, że albo denat podrożał, albo IPA staniał :) Bo są niemal wszędzie w tej samej cenie

EDIT: mogło też być tak, o ile sobie przypominam, że denat na shopee był za 40 PLN z darmową przesyłką, a IPA nikt wtedy z darmową przesyłką nie