Wpis z mikrobloga

Miesięczny czelendż: Deck jako mój główny komputer. Muszę tylko dokupić większy SSD aby zrobić dual boot z Windows 11 ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:Hub USB C już mam (CallDigit SOHO) i wstępne wrażenia są całkiem całkiem.

Poza GPU to parametrami wiele nie odstanie: tyle samo RAM co mój komp (16GB), podobny CPU, SSD NVMe.

#steamdeck #pcmasterrace
Pobierz L3gion - Miesięczny czelendż: Deck jako mój główny komputer. Muszę tylko dokupić więk...
źródło: comment_1670723192mjEiiR14s5ww5bkHMiYyiL.jpg
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@L3gion: zrób sobie moze challenge bez dual boot - tylko tryb desktopu z KDE. Spoko opcja jest instalacja distrobox tak aby mieć możliwość instalacji pakietów np z Ubuntu. Generalnie to trochę jestem zaskoczony jak dobrze steamdeck sobie radzi wydajnościowo.
@Codie: @L3gion: Ja uzywam tak od kilku miesiecy i jest spoko. Najwieksza wada jest brak w sterownikach na windowsie hardwarowego dekodowania video, przez co przy ogladaniu video konsola sie mocno nagrzewa i wentylator wchodzi na wysokie obroty. A co do wentylatora, to kilka tygodni temu zostal przeportowany na windowsa cichy preset ze steamOSa, ja juz jakis czas uzywam i jest spoko: https://github.com/baldsealion/Steamdeck-Ultimate-Windows11-Guide/wiki/1.6-SteamDeck-Tools-Setup#fan-control

@bendyz: troche pouzywalem tego desktopowego trybu na
hardwarowego dekodowania video, przez co przy ogladaniu video konsola sie mocno nagrzewa i wentylator wchodzi na wysokie obroty. A co do wentylatora, to kilka tygodni temu zostal przeportowany na windowsa cichy preset ze steamOSa, ja juz jakis czas uzywam i jest spoko:


@Jedrek313: no właśnie wystarczy wgrać ten preset i już nie wchodzi na wysokie obroty przy oglądaniu video. Choć nie wiem jak przy 4k h265.
@GokuMK: ja jak ogladam cos na youtubie to 1080p dziala cicho, ale juz przy 1440p/4K konsola wchodzi na wysokie obroty. Bez tego presetu to konsola na windowsie buczy prawie ze non stop, cokolwiek by sie nie robilo