Wpis z mikrobloga

Zawsze mam problem w #siecikomputerowe że nie potrafię celnie opisać w wyszukiwarce swojego problemu aby znaleźć rozwiązanie...
Podpowiecie jak coś takiego zrobić?
Mam komputer w sieci A, admin sieci zablokował dostęp do strony "zablokowanastrona.pl", ale pozostawił dostęp do mojego serwera "mojserwer.pl" z zainstalowanym linuksem. Nie mogę podłączyć się do niego po ssh, ale działa port 80.

Jak mogę przekierować ruch po stronie mojego serwera, żeby sieć myślała że przeglądam stronę na "mojserwer.pl" a w rzeczywistości będzie tam zawartość "zablokowanastrona.pl" Nie chcę proxy, czy vpna - to już mam i jest zablokowane.

Myślałem o zainstalowaniu na serwerze apache guacamole (https://guacamole.apache.org/), który będzie dosępny z przeglądarki na porcie 80 mojego serwera a w nim odpalę VPN na localhost (czyli mojserwer) w którym odpalę X, włączę przeglądarkę i będę miał dostęp do wszystkiego, co w internetach najlepsze. Ale to rozwiązanie wydaje mi się mocno nadmiarowe i przekombinowane.

Innym pomysłem było bykliczne pobieranie wgetem "zablokowanastrona.pl" i wrzucanie do /var/www/html - ale to rozwiązanie wydaje mi się głupie i "read only".
  • 9
@kamilspl: jak chcesz konkretną stronę to teoretycznie dałoby się reverse proxy postawić ale to zadziała z jedną stroną.

Jak masz tam sprzęt klasy enterprise i ogarniętego admina to nie masz szans na jakikolwiek ruch.
Analiza ruchu ubije ci wszystko, nawet inną stronę