Wpis z mikrobloga

na działce kopią mi na drodze światłowód, ojciec podpisywał jakąs tam zgodę i teraz sprawa jest taka: na liście nie ma numeru mojego domu (14a, dom obok nr 14 jest) został on nadany niedawno ~4 miesiące temu
w inea odsyłają do getfibre, ale tam nie ma bezpośredniego kontaktu, napisałem maila ale dostałem jakąs auto odpowiedź więc wątpie czy ktoś w ogóle przeczyta.
w gminie też nie za bardzo wiedzą bo listy inea dostaje prawdopodobnie ze startostwa

ktoś ma pomysł co z tym zrobić?

#inea #swiatlowod
  • 8
@NH35: Wszystko za sprawą współfinansowanego ze środków unijnych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W jego ramach spółki FIBEE I oraz FIBEE IV wybudują otwartą sieć światłowodową, która udostępniona będzie zarówno lokalnym, jaki i ogólnopolskim dostawcom usług światłowodowych (Internet i telewizja cyfrowa).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ultrasonic: Najprościej uwarunkować wyrażenie zgody na prace ziemne na swojej działce (drodze) tym aby również dla twojego domu pozostawili zapas kabla przy granicy działki.
@NH35: problem w tym, że oni mają bazę domów pewnie sprzed co najmniej roku jak nie dalej. A mój numer nadany został max 4-5 miesięcy temu. Bo fizycznie kabel leży już w drodze pod bramą.
W Inei nie mogą mi oferty przedstawić bo nie mają mojego numeru domu w bazie.
@ultrasonic: nie mam dobrych wieści - to jest mur, którego praktycznie nie da się przebić. Ja już jestem bliski poddania się. Jedyne co możesz zrobić to zgłosić zapotrzebowanie na stronie fiberhost oraz na mapce wyszukiwarki UKE. I czekać. Dzwonienie i załatwianie - jeśli nie znasz kogoś od środka - nie przynosi żadnych efektów. Żadnych...