Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób grający na PS4/PS5 na monitorach, a nie na wypasionych telewizorach OLED :D

Macie w konsolach odpalone HDR jeśli Wasz monitor to obsługuje?
Mam wrażenie że przy większości gier, kolory są takie jakby za szarą poświatą. Choć nie ukrywam że to może być wina monitora, bo HDR jest tu pewnie jakiś podstawowy.

#ps5 #ps4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SpiderFYM: ja mam monitor LG M237WDP jako drugi ekran w domu. Ja wyłączam ponieważ ma za małe możliwości na HDR i świata w grach jest wyblakły i właśnie jakby szary. To powoduje, że z HDR jest gorzej niż bez.
  • Odpowiedz
@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: Mysle ze to serio zalezy od odbiornika, ja u siebie bez HDRu sobie nie wyobrazam grac xD mam jakis gowno tiwik za 1700zl na ktory wszyscy w necie narzekaja (jakis Philips, kupiony tylko dlatego ze sie jaralam ambilightem), ale jak wylacze HDR w ustawieniach konsoli to wszystko wyglada jak gówno. Przy jakims updejcie mi konsola to wylaczyla i pamietam to uczucie, ze myslalam ze sie tiwik popusl i do
  • Odpowiedz
Mam wrażenie że przy większości gier, kolory są takie jakby za szarą poświatą


@SpiderFYM: Pewnie masz słaby kontrast w monitorze i dlatego. Ja nie włączam HDR, bo gry z tym są za jasne i po godzinie grania pieką mnie oczy.
  • Odpowiedz
@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: wiesz jest duża szansa, ze to co u Ciebie wyglada źle, to u mnie to "źle" jest ciągle lepsze od tego co byś nazwał abominacją xD A tak z ciekawości podaj przykład jakieiś gry gdzie wyglada to gorzej, to jak mam moge sprawdzić i wrzucić zdjecia, choć nie wiem czy zdjecia oddaja jak tragiczny jest obraz (moze ja mam też jakos inaczej kolory poustawiane, ale u mnie właśnie przeciwnie,
  • Odpowiedz