Wpis z mikrobloga

Szukam lutownicy do prostych napraw domowych pierdółek z #elektronika (gniazdo usb, przewód etc.) - żadne majsterkowanie czy diy ot po prostu, żeby nie wywalać na śmieci tak naprawdę sprawnego sprzętu. Więc raczej małe, zgrabne, bez stacji. Pytam żeby się nie okazało, że kupiłem 3 sortu gówno z Ali na Allegro. Może być zarówno z marketów typu OBI/Castorama czy Allegro.

#lutowanie
  • 15
USB-C bez mikroskopu powodzenia


@dktr: akurat chodziło mi o USB A w powerbanku. Kiedyś mi się to już udało starą pistoletową, ale było mega nieporęczne.

Kup cokolwiek na groty T12 i będzie git.


@dktr: o czymś takim myślę.
Tam masz akumulator na 300 cykli i śmietnik.


@dktr: tam nie ma żadnego Aku, musi być cały czas podłączona xD jak za 50zł dla mnie idealna, co prawda mam ją dopiero z 3 miesiące i używałem tylko kilkanaście razy, ale jak dla mnie już się zwróciła xD
No jak nie ma jak jest, z micro-usb masz max 3 A przy 5 V a na 15 W to delikatnie mówiąc #!$%@? się lutuje nawet SMD.


@dktr: no nie ma xD musi być cały czas podłączona do źródła zasilania. Zanim kupiłem oglądałem recenzje na jutubku i tam recenzent też się dziwił że musi być podłączona xD Jak już to może ma tam jakieś malutkie ogniwo do chwilowego podbijania prądu ale
@Plp_: No właśnie o tym ogniwie piszę, normalny akumulator li-ion w dodatku pałowany dużym prądem który dość szybko zdechnie. Już lepiej coś z 18650 szukać, przynajmniej akumulatorów dostępnych w opór.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@metaxy: Również polecam TS100 najlepiej od Miniware. Swoje kosztuje, ale da się dorwać czasami w fajnej cenie. Możesz używać po wyjęciu z pudełka, ale jak wrzucisz sobie customowy firmware z gitbuba to na prawdę miodzio. Zajmuje mało miejsca w szafie, a nie jak stacja lutownicza musisz wyciągać takiego klocka na biurko. TS100 szybko grzeje grot, nie traci temperatury, możesz nią lutować zarówno drobnicę i duże elementy bez problemu. Do tego dochodzą