Wpis z mikrobloga

kocioł gazowy termet grzeje wodę nom stop w bojlerze na tyle stopni na ile jest nastawioną temperatura na grzejniki 52 stopnie, (a woda ustawiona jest na 39 stopni, a ma 52) co może być nie tak? serwisant przyjeżdża co dwa dni pokręci śrubką odjeżdża, moze moge mu jakoś pomóc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ogrzewanie #gaz #termet #ogrzewaniegazowe
  • 12
@Silikon: straszny jest makaron z rur, ale dwa środkowe wyjścia z pieca są połączone do boilera i one sie nagrzewją, jedno wyjscie jest na grzejniki i jedno na podłogówkę
@kvba1998: na moje to jest coś nie tak z zaworem trójdrożnym. To on odpowiada za przełączanie. W momencie kiedy wykryje spadek temperatury w bojlerze zawór się przełącza i grzeje tylko bojler. Gdy temperatura cwu w bojlerze urośnie do nastawionej to zawór się przełącza na CO. Nie ma prawa grzać jednocześnie CWU i CO.
@Silikon: Tak jak nie ma prawa które zabrania srać do paczkomaty ale nie znaczy to ze można tak robić :P

A tak serio @kvba1998: to pewnie przycina się zawór 3dr bo podeszły łuski kamienia i trzeba to rozebrać żeby sprawdzić co się dzieje.

Chyba ze nie rozumiem pytania, w tej czesci 39 i 52 i problemem nie jest to ze Ci przegrzewa wodę w bojlerze, tylko ze na piecu podczas
@rajman: wlasnie wody w bojlerze to on w ogole teoretycznie nie podgrzewa, bo ona sama z siebie ma 52 stopnie, a na piecu wlasnie jest ustawione 39, jednak rura do boilera jest zawsze gorąca bardzo i czuc w niej przeplyw wody, na tem moment wyłaczylem opcje grzania boilera i zakrecilem te rury i grzeje mi samą wode na grzejniki, bo boiler i tak jest juz nagrzany to zanim ostygnie to troche
@rajman: ten zawor o ktory wspominacie, to jest ten zawor co miesza wode za boilerem, czy gdzies jest we wnetrzu pieca? Bo ten za boilerem prawdopodobnie jest zepsuty jak lekko nim pokrece to kapie woda z niego
@kvba1998: Zawor 3dr masz w kotle, jest elementem grupy hydraulicznej. To ze zawor kulowy przecieka to tez nie powód anomalii.

Sonda zasobnika co mierzy temperaturę na pewno dobrze osadzona i wepchnięta w głąb zasobnika? Na panelu nie ma menu informacyjnego gdzie możesz sprawdzić temperaturę jaka kocioł odczytuje z sondy?
@rajman: ja podaje temperature, z boilera druga taka sama jest na czujniku solarow, musze sprawdzic czy piec własnie dobrze odczytuje tempertature wody. Nie męcze dlużej, bede teraz rozmawial z serwsantem (wydaje mi sie kociał na gwarancjii z ten zawor jest calkiem drogi to udaje ze nie ma tematu)