Wpis z mikrobloga

Najsmutniejsze jest to, że mamy czasami wybitnych zawodników lub takich, którzy są w wysokiej predyspozycji.

Ale jako reprezentacja brakuje nam takiej "całości".

W sensie w innych reprezentacjach też nie są same gwiazdy. Są wybitni zawodnicy, a reszta to też świetni piłkarze, ale jednak tworzący swego rodzaju solidną podbudowę, aby najlepsi mogli strzelać gole lub dobrze bronić.

Do tego zespół jest zgrany, wiedzą kto ma jakie miejsce, wiedzą jak mają grać, by wykorzystać talenty, które posiadają.

I tego od lat brakuje w reprezentacji Polski.

Taki Lewandowski był i jest super-gwiazdą - ale on już będzie zbliżał się do finiszu swojej kariery w reprezentacji. Może jeszcze przyszły mundial, ale raczej już nie kolejny. Niestety - nie byliśmy w stanie spożytkować jego talentu.

Widzimy młodszych zawodników z ogromnym talentem - i dzisiejszy mecz pokazuje, jak świetnie mogliby się sprawdzić, gdyby tylko drużyna była trochę lepiej poprowadzona.

Mam nadzieję, że trafi nam się kiedyś czas, gdy pojawią się zarówno świetne młode talenty, jak i kompetentny trener, który będzie potrafił je poprowadzić.

Że stworzy to mieszankę wybuchową na miarę Orłów Górskiego.

Ale to chyba by po pierwsze musiałaby rozwinąć się w końcu kultura futbolu w Polsce (mam na myśli np. realną pasję dzieciaków, lokalnych klubów sportowych, kibiców - a nie "kulturę futbolu po polsku" czyli oglądanie mundialu raz na 4 lata z piwskiem w ręku), po drugie: systemowe wsparcie młodych zawodników (szkółki piłkarskie, znajdowanie nowych talentów itd.), a po trzecie: przełamanie betonu w PZPN.

#mecz
  • 1
@Mr--A-Veed no nie wiem, taki wysyp talentów to może raz na 20-30 lat, diagnozy słyszę te same od 20 lat, a jeszcze mówisz o rewolucji, gdy na całym świecie oglądalność live futbolu spada? To już nie ten mundial kiedy w szale Polacy wieszali flagi Tyskiego xD Teraz obecny mundial to dla większości tylko "meh". Przegrywa z grami komputerowymi, streamingiem u młodych. O pasję będzie coraz trudniej.