Wpis z mikrobloga

Polecam włączyć fokus.tv zobaczycie jak żyją ludzie w Polsce. Dzieci w maskach, w powietrzu gaz musztardowy. Bo Polacy pala węglem. Niemiecki dokument. Warto :)
  • 11
@Szaradoniczka: a słyszałaś o badaniu na poziom czarnego węgla w moczu? :)
Wiem ze mamy powietrze do dupy ale na początku te ujęcia... Dzieci w zimie z szalikami na ustach i komentarz ze dzieci zasłaniają usta bo nie da się oddychać.
Dzieci na hustawce w maskach z filtrem pyłowym i komentarz ze dzieci w Polsce maja bardzo ciężko.
Dodam ze ja mieszkam na Śląsku, choć nie w Rybniku
@Szaradoniczka: chodzi o to ze program jest kręcony pod konkretne założenie. Są badania, każdy Polak wie czym oddychamy, ale wyobraź sobie ze ten program nie jest kręcony dla Polaków tylko dla np Francuzów wiec trzeba podkręcić, dodać parę ujęć, parę komentarzy.
Program pięknie pokazuje jak działają media.
Kiedyś oglądałem francuski dokument o uprawach soji w Ameryce Srodkowej i myślałem sobie: ja #!$%@?. Ale widzę teraz ze z ta soja to jak
@vitovia rozumiem co masz na myśli, do końca nigdy się nie dowiemy czy taki program to treść rzetelna czy bardziej prooagandowa, tym bardziej że powstał w okresie dyskusji nt. Węgla w Polsce, afery z kopalnia w Turowie. Jednak, uważam że zawsze trzeba mieć otwarta głowę na takie rzeczy.
@Szaradoniczka: ależ oczywiście. Dlatego ciągle podkreślam ze chyba wiemy czym oddychamy. Przynajmniej mam taką nadzieję. Ale poparcie dla atomu chyba to udowadnia. Niestety troszkę musimy poczekać zanim pozbędziemy się tego czarnego "złota"
Rozśmieszył mnie ten początek programu.
BTW francuzi ponoć wierzą ze u nas niedźwiedzie polarne żyją. To dzieci w maskach pyłowych to codzienność.
Miłego wieczoru życzę