Wpis z mikrobloga

"My nie sekta" - pamiętne słowa misia, no to mówię sprawdzam :)

1. "sekta bardziej ceni sobie uzależnienie emocjonalne niż intelektualne". - CHECK
2. "sekty to odróżniające się od oficjalnego Kościoła grupy, które zachowują określone elementy idei chrześcijańskiej, kultywują je w oderwaniu od innych, czyniąc to jednak w taki sposób, że w konsekwencji przeciwstawiają się doktrynie Kościoła i wyłamują się ze wspólnoty, którą on stanowi" - CHECK
3. "kościół posiada strukturę zbiurokratyzowaną, podczas gdy sekta – charyzmatyczną" - CHECK
4. " sekty odróżnia od Kościoła to, iż hierarchia kościelna jest wynikiem długiego procesu instytucjonalizacji, gdy w sektach wytwarza się ona dzięki silnej charyzmie przywódcy sekty, często założyciela. Najczęściej struktura hierarchiczna w sektach jest płaska, ze względu na stosunkowo małą liczebność członków" - CHECK
5. "sekty odrzucają zasady moralne społeczeństwa, w którym się ukształtowały" - CHECK
6. "w sektach krytykowana jest hierarchia kościelna" - CHECK
7. " podobnie jak bogactwo, któremu przeciwstawia ascetyczny styl bycia. Zdaniem Barker asceza i wyzbycie się bogactwa jest jedną z najczęstszych zasad, które muszą być zaakceptowane przez członków sekt" - CHECK
8. "sekty są organizacjami religijnymi będącymi w stanie permanentnej „wojny ze światem” - CHECK
9. "wyróżnia także sekty o agresywnym nastawieniu do otoczenia" - CHECK

Jak to nie jest sekta, to ja już nie wiem jakby sekta miała wyglądać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wroniecka9
blogger - "My nie sekta" - pamiętne słowa misia, no to mówię sprawdzam :)

1. "sekt...

źródło: comment_1670167690cCTfRz06AVgzdMFzDBbbzV.jpg

Pobierz
  • 5
@LyczakMichal:

No i też nie zgadzam się z twierdzeniem, że misiosekta ma „strukturę charyzmatyczą


Dlaczego? W sensie że misio nie jest charyzmatyczny, tylko socjopatyczny, tak? Wg mnie właśnie dlatego że jest socjopatą, to jest charyzmatyczny, bo bez problemu rozdziela prace i czynności które mają robić warzywa, a one się go mimo wszystko słuchają. Co prawda przez bycie socjopatą zazwyczaj szybko do siebie ludzi zraża, bo zaczyna ich wyzywać, to jednak jakąś