Wpis z mikrobloga

@ekimek: Została zmieniona ustawa o obronie ojczyzny, dzięki czemu teoretycznie wszyscy mężczyźni w wieku 18-55 lat z kategorią A-D mogą zostać wysłani na obowiązkowe miesięczne ćwiczenia. Ćwiczenia kończą się obowiązkową przysięgą, po czym zostaje się żołnierzem rezerwy i można być ciąganym co roku na 90 dni ćwiczeń, a w przypadku wojny centralnie na front. Niektóre jednostki wojskowe już rozpoczęły wysyłanie takich powołań, na razie tylko dla osób z kategorią A.
  • Odpowiedz
@skdk: W koncu nowa dywizja tworzona przez PIS potrzebuje miesa armatniego na papierze na czas W. A bez przysiegi wojskowej trudno znaleźć mlodych teraz. No to cyk przymusowo na ćwiczenia z przysięga na koncu tez przymusowa
  • Odpowiedz
@skdk: @56632: @ImNewHere:
Ok, dzięki za wyjaśnienie.
Chory ku.. kraj, i przypomniałem sobie jak generalicja salutowała misiewiczowi, i idź na ćwiczenia i będziesz trawę na zielono malował bo taki czy inny tłuk przyjeżdża ze swoim panem.
Humor z rana popsuty...
  • Odpowiedz
@trzydrzwiowypentaptyk: Szczerze? Nie jestem tego pewny. Jest to część ustawy którą można rozumieć dwojako. W jednym miejscu jest że D wyklucza cię z pełnienia służby w trakcie pokoju, a w drugim że na ćwiczenia (które są służbą) nie można powołać jedynie osób "trwale niezdolnych do służby", czyli kalka opisu E.

Myślę że D nie będą ganiać. Mam przynajmniej nadzieję ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@skdk: powolaja Cie na dowodce jesli bedzie potrzeba, jak widzisz robienie dowodcow z przegrywow nie jest dobra taktyka i trzeba sciagac chlopakow z D xd
  • Odpowiedz