Wpis z mikrobloga

Jakie z „magicznych” urządzeń polecacie przeciw chrapaniu? Mam strasznie krzywą przegrodę nosową i oddycham jedną dziurką nosa, która w nocy często jest zatkana. Z wiekiem meczy mnie to bardziej. Spraya do nosa i takie małe wtyczki nie działają. Są jakieś inne sposoby? Widziałem, kiedyś jakąś maskę, ale nie wiem co o tym sądzić.
#chrapanie
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kabas: kupiłem dysona za 3500 zł, ale niestety działa tak jakby tylko chwile. Jak zasypiam to czuje, ze faktycznie mi się lepiej oddycha, ale w nocy się budzę jakby mnie ktoś dusił.
  • Odpowiedz
Tylko zabieg ci pomoże. Nasivin to oksymetazolina i po 5-7 dniach ciągłego używania uzależnia, a w przewlekłym stosowaniu powoduje zanik śluzówki nosa i duże problemy.
  • Odpowiedz
@ares7: A jak cię stać na oczyszczacz na 3,5 koła to stać cię pewnie również na zabieg za Ok 6k który powinien diametralnie poprawić ci jakość życia
  • Odpowiedz
@hurin: zabiegi z tego co wiem to są na NFZ, bo już raz mi lekarz proponował, więc akurat tutaj nie trzeba mieć siana. Sęk w tym, ze nie bardzo mam ochotę łamać sobie nos…
  • Odpowiedz
@ares7: Przy septoplastyce nie łamie się nosa, zabieg wykonuje się przez dziurkę od nosa. Można to oczywiście zrobić tez na NFZ, tylko pewnie poczekasz ze dwa lata.
  • Odpowiedz
@ares7: Możesz tez całe życie się podduszać w nocy i mieć z tego powodu nadciśnienie tętnicze w wieku 40-50 lat, twoja sprawa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz