Wpis z mikrobloga

Pierwsze ładowanie opaski. Czy #miband podłączony do ładowania:

a. wibruje jak tylko dojdzie do 100%?
b. wibruje jakiś czas po osiągnięciu 100%?

?

Chcę ją naładować po same kukle bo osiągnięcie 99% trwało 3 godziny. I albo jeszcze nie wibrowała, albo to przeoczyłem.

Poza tym, czy po pełnym naładowaniu w opasce podłączonej, tarcza ładowania zmienia się na jakąś inną?

Po pełnym ładowaniu ładuje cały czas czy odcina ładowanie samo?
Intelektualista - Pierwsze ładowanie opaski. Czy #miband podłączony do ładowania:

...

źródło: comment_1669676913MtXoDruSL9sbEFK3kqSMcV.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Suheil-al-Hassan: Ma takie znaczenie że pierwszą którą kupiłem miała walniętą baterię - nie utrzymywała mi 3 dni. Tu może będzie lepiej. Ładowała się bardzo długo. Wydaje mi się że opaski z decathlona są rozładowane do zera absolutnego i ich baterie zaczęły tracić na pojemności. Dzięki za odpowiedź.

-----------

Jakby ktoś wiedział:
Czy #miband 6 podłączony do ładowania:

a. wibruje jak tylko dojdzie do 100%?
b. wibruje jakiś czas po osiągnięciu 100%?
  • Odpowiedz
@L3gion: No można tak powiedzieć :) Bo zauważyłem że postęp ładowania idzie co kilka procent. Nie zdziwiłbym się że samo wyświetlenie 100% to nie równa się pełnemu zapełnieniu ogniwa. Dlatego pytanie o wibrację sygnalizującą naładowanie.
  • Odpowiedz
@Suheil-al-Hassan: No to może ona tak zarzyna baterię... Nie mówię o monitorze oddechu - tylko snu. Aczkolwiek appka dawała takie info że na bieżących ustawieniach opaska pochodzi 8-12 dni. Więc coś może jest na rzeczy.

Swoją drogą zauważam już kolejną osobę - Ciebie - kompletnie nie dbającą o baterię zgodnie ze sztuką a cieszącą się długim czasem rozładowywania...
  • Odpowiedz
@Suheil-al-Hassan: No właśnie nie dbasz. Dbać o baterię litowo-jonową to:
1. Nie rozładowywać poniżej 15%
2. Nie ładować do pełna.

A Ty ładujesz wielokrotnie po kukle. Z jakiegoś jednak powodu mi band wcale nie znosi źle takiego traktowania i nie wiem z czego to wynika.
  • Odpowiedz
@Intelektualista: ale 100% to nie znaczy, że ogniowy jest przeładowane, tylko, że widzisz 100% i ogniwo jest odłączone od ładowania

poza tym, chcesz się bawić "bezpieczne ładowanie" i odłączanie przy 80% w sprzęcie za 150zł? xD
  • Odpowiedz