Wpis z mikrobloga

Cześć,
Jakie są opcje odpalenia skryptu napisanego w pythonie na innym kompie bez zainstalowanego środowiska?
Z tego co wyszukiwarka mówi - To głownie konwerter na plik exe

Jest opcja obejścia tego? W robocie raczej problem byłby z odpaleniem nieautoryzowanego exe ?
Przyznam ze opcja lux - to wrzucam folder, klikam ikone i robi swoja prostą robotę.
Ma ktoś może pomysł ?

#python #naukaprogramowania
  • 7
@scobos: prosta rzecz, zasysa excela z folderu, sprawdza czy wartosci sie powtarzają, wyrzuca potem 2 oddzielne. Wyczszczony i 2 z kombinacjami ktore zostaly usuniete. Poczytam tez o takiej opcji, dzieki szefie
@Elkoss: No cóż prosty bo od czegoś naukę trzeb zacząć ( ͡º ͜ʖ͡º), a chciałem coś już klepnąć co mi się przyda w obecnej pracy. I zapewne masz rację, bo jako ze skrypt sam działa okej, to już przy eksporcie do jednego pliku exe zaczynają się kwiatki. Nie może znaleźć pliku excela pomimo ze jest w tym samym folderze.
Przekopałem wczoraj internet i przyznam że na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@benny2001: jak używasz pyinstaller to normalnie powinien działać ze ścieżkami i folderami. Zobacz gdzie myśli że się znajduje przez os.getcwd.

A jeśli chodzi o rozmiar to pyinstaller musi spakować cały interpreter pythona, dlatego taki duży