Wpis z mikrobloga

Komp wyciąga 500-600fps, pytanie czy ograniczać FPS czy nie?
Monitor 165hz.
Czy ograniczenie wplynie pozytywnie/negatywnie na rozgrywke?
Merytoryczne wypowiedzi proszę

#csgo
  • 24
@Wojtas87: Ja mam 240hz i ograniczałem sobie zawsze do 300fps. Ale po odblokowaniu klatek gra wydawała mi się płynniejsza i lepiej mi się grało wiec ustawiłem nieograniczone. Pograj sobie chwile z ograniczonymi do 200 i zobacz czy czujesz różnice.
@Wojtas87: pomożesz jak podnieść ilość fps? Zawsze jakoś to ogarniałem. A teraz na nowym laptopie kręci mi się w okolicach 180-280 ciągle.
240Hz, full hd, rtx 3060 (140W)
@Wojtas87: zazwyczaj ogranicza się ilość klatek do odświeżenia monitora 1 = 1 ale silnik CSGO jest dosyć stary i tutaj robi się 1 = 2
Więc jak masz np monitor 60hz to powyżej 120fps nie będziesz widział różnicy. Dlatego przy 165hz, 400fps będzie optymalne już, nawet ciut więcej.
@klokupk
@Wojtas87: Ryzen 7 6800H
Wszystko w panelu nvidia ustawione pod wydajność. Synchronizacja pionowa ustawiona na (użyj ustawienia aplikacji 3D), potrójne buforowanie wyłączone.
Na Nvidia Experience ustawaione na maksymalną wydajność.
W csgo też wszystko na wydajność, najniższe cienie itd.
16:9 1920x1080
Sprawdzam teraz na deathmatchu i ciągle 120-140 fps.

+matqueuemode 2 teraz dodałem do opcji uruchamiania i wzrosło do 200-240
@Wojtas87: powyżej 400fps nie zauważysz różnicy już a ograniczając fps twój komputer będzie się mniej męczył, nagrzewał, czyli może być cichszy (zależy od twojego chłodzenia i wiatraków) ale też po prostu mniej prądu będzie używać.
@Wojtas87: @ChojaK: @LaPlaya: @grand_khavatari: @klokupk: @klokupk:

ja mam w lapku rtx 3070 i mam ustawiony lejek na 70 fps monitor 144hzw csgo i bez problemu wygrywam na danger zone

lapek. na 70 fps lapek pobiera mi 80-100 watów a bez ograniczeń fps ok 150w. dla mnie marnotrawienie energii - tym bardziej jak ktoś się zastanawia nad jakimś 200-400 fps, którego już na pewno nie widac gołym
@Mikrosoft: ludzie oko bez problemu wychwyta 400fps ale trzeba mieć do tego monitor oraz wyćwiczone oczy.
Inna sprawa że nasze oczy nie działa w klatkach na sekundę, całkowicie inne działanie.
@ChojaK: ok ale kiedy tyle wychwyci ? to ma sens jedynie przy rozgrywkach zawodowych, a nie dla funu. ja to widzialem rożnice może wtedy, kiedy na maksa kręciłem myszką w kółko, wokół własnej osi i wytedy faktycznie widac ostrość obrazu czy te fps'y, ale takie sytuacje podczas rozgrywki, kiedy musisz obracac sie wokół wlasnej osi to pojedyncze zdarzenia.
@LaPlaya: monitor 144hz lapka, opcja w csgo oszczędzanie energii, narzuca ona max 71 fps. u mnie działa płynnie, może właśnie chodzi o to, ze utrzymuje te 70 fps i podczas dynamicznych akcji nie ma spadków. ja gramw danger zone i czesto wygrywam wiec dla mnie ok.
@Mikrosoft: A wejdz w konsole i wpisz „mat_info” i sprawdź czy napewno odpaliło Ci 144hz na gorze konsoli powinna być informacja zaraz za rozdzielczością na jakiej grasz