Wpis z mikrobloga

@zacv: wolfram wychodzi głównie na aluminium. 80% wad to podtopienie grani (przeważnie powstaje w wyniku zbyt wysogieko ciśnienia gazu formującego), pęcherze. 15% to przyklejenia. Te % to z ostatniego roku z mojej poprzedniej budowy. W tym roku nie trafiłem jeszcze na pęknięcie.
@shroon a tutaj mam ciekawy okaz. Na prefabie było wykonane połączenie, trafiło do nas na budowę,ale na montażu okazało się że nie pasuje spadek rurociągu. Monter bez konsultacji kazał spawaczowi podgrzać palnikiem do tiga żeby on mógł nastawić rurociąg. Klient zobaczył przegrzana rurę i kazał zrobić karne RT. W środku nie było formowania i powstało ładne utlenionko. Wcześniej na prebafie spoina RT ok
shroon - @shroon a tutaj mam ciekawy okaz. Na prefabie było wykonane połączenie, traf...

źródło: comment_1669156557xXuKaIaDF7kOIewUUCzVPE.jpg

Pobierz
@Persil_w_gelu: nigdy nie spotkałem się z wtrąceniem miedzi. Jedyne co mi przychodzi do głowy to po prostu kawałek drutu do spawania w rowku, spawacz nie zauważył i przejechał po nim, ale to raczej absurdalna sytuacja. Może też być podczas spawania na podkładce miedzianej, albo jak 311 spawasz i dotkniesz palnikiem jeziorka, ale też nigdy w praktyce nie miałem z tym styczności.

To jak już zadajemy sobie zagadki to wiesz jak pospawać
@shroon: nic z tych rzeczy... Też myślałem że podkładka, ale nie wiem w sumie, kto teraz na miedzianych spawa. Co więcej uświadomiłem sobie, że chyba kilka razy coś takiego puściłem, bo wyglada jak rozprysk na powierzchni (taki po żłobieniu), a w rzeczywistości jest w objętości. A mechanizm jest prosty... Spawacz "umoczył" końcówkę prądową od MAG-a ¯_(ツ)_/¯
@shroon: jakieś sprawdzone sposoby jak zrobić żeby przetop był wypukły od spodu rury? Zaczynając od godziny 6 potrafi się zapaść przetop