Wpis z mikrobloga

Można się śmiać z polskiej myśli szkoleniowej. Ale żeby w meczu z meksykiem gdzie:
a) najsilniejszą stroną Polski jest atak,
b) najsłabszą stroną meksyku jest obrona,
sugerować stawianie autobusu więc granie większość czasu w obronie pozwalając meksykanom na atak, to trzeba być geniuszem.
p.s.
Najsłabszą naszą stroną jest obrona, ale to chyba oczywiste nawet dla kogoś kto się piłką nie interesuje a usłyszy o sugerowanej strategii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pilkanozna #logikaniebieskichpaskow #mundial #reprezentacja

ciekawostka:
Kiedyś w czasach największych sukcesów realu dziennikarz się przyczepił do trenera, że obrona realu praktycznie nie istnieje i tracą dużo bramek jak dzieci. Ten mu odpowiedział, cytuję z pamięci "mecz wygrywa ten, kto strzeli więcej bramek, a nie ten kto ma lepszą obronę" - radziłbym to proste zdanie zapamiętać naszym selekcjonerom.
  • 10
@surlin pitolenie, za Nawałki też często graliśmy z kontry i przez całe Euro nie przegrywaliśmy nawet przez moment

a za Sousy jak było, graliśmy wysokim pressingiem bo słaba obrona i to nam w każdym meczu ładowali więcej goli
@utede z Hiszpanią graliśmy dobrze w obronie, oni grali nieudolnie i udało nam się wepchnąć jednego gola, ten mecz jest trochę przeceniany

ale za to z Anglią rzeczywiście zagraliśmy bardzo fajnie, oba te mecze z Anglikami były bardzo dobre
@patrykw96: I to tylko pokazuje ze mega przeciętny zagraniczny trener pierwszy z brzegu potrafi wyciągnąć coś ekstra z naszych kopaczy. A tak nasza cudowna Polska myśl szkoleniowa zakopuje najlepsze pokolenie
@utede No tak, Michniewicz ma lepszych piłkarzy, niż miał Sousa, a nawet Nawałka. No spójrzmy nawet na te wahadła, Puchacz i Jóźwiak vs Cash i Zalewski, przepaść. Sousa nie miał też Bielika, Zielu grał słabiej w reprezentacji itd.

Ja też wolałbym zagranicznego trenera, bo z takim Michniewiczem to jest strata czasu, jednak nie zmienia to faktu, że taką grą mogą ugrać wyjście z grupy i tylko tyle miałem na myśli pisząc ten
@patrykw96: weź mnie nie rozśmieszaj. Oba te mecze zremisowaliśmy tylko dlatego, że rywale grali bez trenera. Przez większość czasu robili z nami co chcieli, tylko brakło pomysłu co zrobić jak już będą tak długo w okolicy pola karnego. Jakikolwiek solidny trener by nas rozniósł minimum trzy do zera albo i lepiej.
@utede: tak wiele ekstra wyciągnął, że nie wygraliśmy z drużyną lepszą niż Albania... Wszystko co było na poziomie trochę poniżej nas lub wyżej już wyciągało spokojnie remis lub zwycięstwo.
@r4x4: @patrykw96: @utede:
Myślę, że praktycznie wszystkie dotychczasowe mecze (włącznie z pokonaniem Argentyny przez AS) rozwiązują Wasz dylemat.
Piłka nożna to prosta gra - wygrywa ten kto strzeli więcej goli - a nie kto ma lepszą obronę/postawi autobus etc.
Wyjścia są dwa
1. ATAK (Sousa) - i szansa na wygranie z każdym, czasem wyższa czasem niższa. Oczywiście zawsze można przegrać, ale to jest sport.
2. Obrona - i