Wpis z mikrobloga

@Variv: Właśnie czy opłaca się dopłacać do ddr5? Tez chyba będę stawiał na z690 @sowa12


To już musisz sam ocenić sobie i policzyć. Ja osobiście do 13900k wziąłem ddr4 bo miałem już ramy. Jak składasz na nowo to trochę inna sytuacja. Jak chcesz jak najbardziej tanio to ddr4 . Ty weź 32 gb a nie 16 gb niezależnie od typu pamięci. Generalnie albo idziesz w szybkie ddr5 na wypasie albo w
@Variv: po pierwsze bardzo dziękuje za info. Myślisz że generlnie jak dam płytę na z790 będzie to jakaś różnica w prędkościach ? No i garfikę jaką byś polecał ? Myślem o 3080 ale czy nie ma czegoś rozsądniekszego w tych pieniądzach ?
@Variv: po pierwsze bardzo dziękuje za info. Myślisz że generlnie jak dam płytę na z790 będzie to jakaś różnica w prędkościach ? No i garfikę jaką byś polecał ? Myślem o 3080 ale czy nie ma czegoś rozsądniekszego w tych pieniądzach ?


@sowa12 Różnice są głównie w ilości lini pcie 4 na chipsecie. Dla normalnego człowieka nie ma to znaczenia. Chyba że będziesz stawiać pierdylion dysków ssd na pcie 4. Nie
@sowa12: ogólnie to różnice są bardzo małe w granicach kilku %. Niedawno zmieniłem całą platformę i do 13600kf wybrałem Z690 i DDR4, ale kierowałem się też ceną.

Bez undervoltingu z chłodzeniem Fortis 5 po kilku sekundach obciążenia temperatura procka dochodziła do 100 stopni. Po UV dochodzi do ok. 85 stopni, natomiast w grach utrzymuje się na poziomie 60 stopni. Jak chcesz kręcić, to lepiej wziąć AiO.
@sowa12: ogólnie to różnice są bardzo małe w granicach kilku %. Niedawno zmieniłem całą platformę i do 13600kf wybrałem Z690 i DDR4, ale kierowałem się też ceną.


Bez undervoltingu z chłodzeniem Fortis 5 po kilku sekundach obciążenia temperatura procka dochodziła do 100 stopni. Po UV dochodzi do ok. 85 stopni, natomiast w grach utrzymuje się na poziomie 60 stopni. Jak chcesz kręcić, to lepiej wziąć AiO.

@Resuscytacja Mówisz o obciążeniu w
@sowa12: @Variv: ddr5 daje kopa w raytracingu, nie wiadomo do końca ani dlaczego, ani na jakiej zasadzie, ale są dowody, tutaj przykładowo cyberpunk - patrzeć na klatki chwilowe, bo te średnie są wymieszane z frameratem z menu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czasem różnica sięga zatrważających 20%, moim zdaniem warto dopłacić jak już i tak nowy komp składasz
MarteenVaanThomm - @sowa12: @Variv: ddr5 daje kopa w raytracingu, nie wiadomo do końc...