Wpis z mikrobloga

Zanim wyzwiecie mnie od ruskich onuc polecam prześledzić moje wpisy w tagu #ukraina #wojna #rosja
Dowiecie się z nich, że zawsze stałem i stoję po stronie Ukrainy a rosja powinna zostać dojechana i rozbita póki jest okazja.

Ale do rzeczy. Obserwuję aktywnie od początku wojny profil ukraińskiego Centrum Komunikacji Strategicznej https://www.facebook.com/StratcomCentreUA

Dzisiaj byłem ciekaw ich reakcji na incydent z rakietami, które spadły na nasze terytorium i powiem Wam, że komentarze Ukraińców podniosły mi ciśnienie. Możecie sami przejrzeć jak nie wierzycie.
Oczywiście pojawiają się takie, w których piszą o tym, że to najprawdopodobniej ich rakiety obrony przeciwlotniczej i że współczują Polsce i rodzinom tych, którzy zginęli ale niestety większość jest w następującym tonie:
- rakiety były z pewnością rosyjskie
- Polska i NATO to "bezkręgowce" i nie mają jaj żeby odpowiedzieć Rosji na jawny atak z ich strony
- narracja, że rakiety to ukraińska OPL, to wyraz braku jaj Polski i NATO ponieważ boimy się rosji i nie chcemy z nimi walczyć i dlatego zrzucamy winę na ukraińską OPL
- ukraińscy żołnierze jako jedyni samodzielnie i bohatersko walczą z rosją podczas gdy NATO się boi i nic nie robi
- Polska i NATO nie szanują wysiłku Ukrainy i nie chcą przystąpić do wojny mimo oczywistego ataku rosji na kraj NATO - zachodowi marzą się nowe kontrakty na ruski gaz i ropę
- nawet jeśli to ukraińska OPL to nie mają zamiaru za nic przepraszać bo to oni bronią Polski i NATO przed rosją podczas gdy zachód nic nie robi i się rosji boi.

Z tych komentarzy aż biła ignorancja i brak jakiejkolwiek refleksji i świadomości tego, że Ukraina nie została jeszcze pokonana głównie dzięki pomocy NATO. Mają masę broni i amunicji, najświeższe dane wywiadowcze, szkolenie żołnierzy wg najlepszych standardów zachodnich, dostawy systemów zapewniających łączność, pomoc logistyczną, medyczną, założę się też, że i wsparcie w dowodzeniu. Polska przyjęła miliony ukraińskich kobiet i dzieci zapewniając im schronienie, ułatwiając znacznie dostęp do opieki medycznej i rynku pracy. Tej zimy być może nadejdzie kolejna fala uchodźców z z Ukrainy, której jesteśmy gotowi pomóc. Wspieramy też Ukrainę humanitarnie i politycznie na gruncie międzynarodowym. Tak niewdzięcznych komentarzy się nie spodziewałem i mam coraz większe obawy czy ta wielka miłość nie przerodzi się w obojętność lub nawet wrogość za jakiś czas. Obym się mylił.

I tak sobie myślę, że ruskim na tym bardzo zależy i taka reakcja Ukraińców to dla nich woda na młyn.
  • 26
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@shitman6: niestety to o czym piszesz to prawda, Ukraińcy są bardzo roszczeniowym i niestety skorumpowanym narodem. Miałem nadzieję że ta wojna coś zmieni ale już 3 miesiące temu wiedziałem że nic z tego nie bedzie, po roowach z kilkoma różnymi Ukraińcami z różnych części Ukrainy, oni uważali że im wszystko sie należy i gdyby nie oni Putin już byłyby w Paryżu, tak jakby niedostrzegali pomocy Europy i USA tylko swoje zaslugi.
  • Odpowiedz
https://www.facebook.com/StratcomCentreUA


@shitman6:

Taka reacja to woda na młyn, bo łaska polaka na pstrym koniu jeździ. Z najbardziej ubóstwianego narodu i nowych braci, ukraińcy niebezpiecznie dryfują do jednego z najbardziej nielubianych. Wyłudzanie świadczeń, socjal, darmowe mieszkania, roszczeniowa postawa, próby wciągnięcia nas w wojnę, pauperyzacja społeczeństwa kosztem uchodźców. Nawet jeśli połowa tych haseł to farmazony, to zaczynają one krążyć w przestrzeni publicznej i zaczynają zdobywać poparcie społeczne wśród najprostszych warstw społeczeństwa. A jaka
  • Odpowiedz
@shitman6: Ale czemu cię to dziwi? To zupełnie naturalna reakcja. Zachód dostarcza wsparcia, broni, informacji wywiadowczych, ale w okopach giną i tracą nogi i ręce Ukraińcy. To Ukraińcy nie mają wody, prądu, gazu, ogrzewania. To oni muszą chować się w schronach, to ich gospodarka jest zrujnowana, na ich domy i osiedla spadają bomby. A jednocześnie żyją z świadomością, że bronią nie tylko siebie, ale całą Europę. Że ich ofiara zapewnia spokój
JPRW - @shitman6: Ale czemu cię to dziwi? To zupełnie naturalna reakcja. Zachód dosta...

źródło: comment_166863198319zF6Ka94AWaT7cORv73Ln.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
oh jezu biedna ukrainia broni własnej ziemi cudzymi zabawkami i za cudze pieniądze, przecież inni powinni ginąć za naród wybrany, a nie oni sami. ironia mod off coraz głupszą macie te ukrainską propagande.
  • Odpowiedz
@vismaiorr: mniejsza z tym czy bronią swojej ziemi czy nieswojej, biją naszego wroga co jest dla nas megakorzystne, aż szkoda że nie możemy im więcej zabawek przesłać

ty niby tak myślisz samodzielnie a co komentarz to prorosyjski a nie propolski
  • Odpowiedz
@JPRW: @shitman6: @Gawol_1: każdy ma rację. Wojna wyzwala ogromny nacjonalizm i emocje, które mogą się bardzo szybko zmienić. W Polsce na pewno jakiś czas będzie spadek poziomu życia i wiele osób, zazwyczaj nie słusznie będzie posądzać Ukraińców. W całej Europie myślę zresztą że coraz mocniejsze będą opinie w społeczeństwie do dogadania się z Rosją kosztem kawałka Ukrainy. I wyobrazcie sobie jakie będą nastroje na Ukrainie wtedy. Pojawi się mocna
  • Odpowiedz
  • 6
@JPRW Ok, ale to nie kraje NATO zostały zaatakowane. Tak naprawdę to Zachód mógłby wyrazić zaniepokojenie i nałożyć śmieszne sankcje i na tym zakończyć sprawę. Pomoc Zachodu, w tym Polski jest jednak przeogromna. Bez niej, mimo niekwestionowanej woli walki i bohaterstwa żołnierzy ukraińskich, Ukraina dawno by padła. Taka jest niestety rzeczywistość. Powstańcy Warszawscy też mieli wolę walki ale nie mieli czym walczyć i co jeść.
Kraje NATO mogły być spokojne - rosja
  • Odpowiedz
  • 4
@Brzychczy i niech biją jak najmocniej, za to im jestem wdzięczny i dlatego powinniśmy im pomagać. Ale ta ignorancja i niedocenianie wsparcia Zachodu są porażające. Nikt nie oczekuje pokłonów a jedynie przyznania faktu.
  • Odpowiedz
@shitman6: ale oczekujesz, że całe społeczeństwo w takiej sytuacji będzie wdzięczne i pozbawione ignorancji? Jeszcze opierasz to na komentarzach w internecie, choć wiadomo że w nim ekstrema zawsze krzyczą najgłośniej.

I u nas jest pełno jest plucia na Niemców którzy pomagają Ukrainie bardzo mocno z dostawami broni.
  • Odpowiedz