Wpis z mikrobloga

A że tak tu wtrącę. Warto kupić? Już nie chodzi o kasę tylko czy urządzenie sprawdzi się i da dużo radości? Nie chce zbytnio kupować zabawki jak będą tego używał tylko żeby pokazać ficzer gościom.
@Smartek nigdy. Ps5 jest moja pierwsza konsola. Mam ja od premiery i cały czas w coś gram. A nie ograłem żadnej 3d, nie miałem tego nigdy na głowie. Zero doświadczenia.
@atraxx: Ja przy pierwszej styczności z VR-em (PSVR 1 akurat) byłem oczarowany do tego stopnia, że granie w "płaskie" gry 2D na telewizorze długo nie sprawiały mi żadnej radości, bo miałem wrażenie, jakbym cofnął się do czasów ATARI, w sensie tej przełomowej różnicy "rodzaju" doświadczenia. To nie jest oglądanie płaskiego ekranu/obrazu 360 stopni, ani nawet 3D "wychodzące" z ekranu jak na filmie. To pełnoprawny "wirtualny świat", którego jesteś częścią, często masz
@hotshops_pl: no ale to jest chyba porównanie quest 2 który tę grę renderuje samodzielnie, ps vr potrzebuje ps5 co daje nam zestaw za 6k, pewny nie jestem ale czy mając quest2 i mocnego pc można grać bez kabla z dobrą grafiką?
@atraxx: Ja mam zaś odmienne zdanie (mam questa 2), oczarowanie grami owszem przy pierwszym razie było i przede wszystkim tą wolnością i brakiem kabli. Niestety moim zdaniem sprzęt nie nadaje się do takiego grania normalnego. Sprawdza się fajnie aby troszkę się poruszać, robić raz w tygodniu sesję ale to tyle. Długie gry fabularne lepiej mi się nadal gra klasycznie. W vr grafika schodzi na dalszy plan więc w sumie ta wbudowana
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hotshops_pl: Słaby ruch od Sony ze nie są magikami aby zapewnić kompatybilność kilkuset gier zrobionych na kompletnie innej technologii trackowania ruchu i innych kontrolerach. Kompatybilność wsteczna będzie, ale zależeć będzie od stosownego patcha od deweloperów danej gry. Większość poważnych i aktywnych tytułów taki patche będzie mieć - niektóre darmowy, niektóre platny, ale to już pozostaje w gestii devow.
@hotshops_pl: Ten filmik co wstawiłeś to jest porównanie gry na samych goglach całkowicie bez PC z graniem na PC przez WiFi albo usb. Kabel USB może być zwykły za 80 zł. Co do kompa to fakt jest drożej niż PS5 ale na PS grasz w to co ci dadzą a dużo tego nie będzie. Na PC masz całą mase gier VR, mody, animacje a nawet możesz przerobić zwykłe gry na VR