Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@DurzyHarakter30: mam to samo, znaczy jestem w stanie w np JW black wyczuć rodzynki, na pewno nie pomylę z żadną inną, tak samo gold label jest całkiem inny od reszty co piłem, słodka ale finish mega woskowy jak by to nazwać xD
@l3gend: Z tego ze zdjęcia to nie wyczujesz nic za bardzo. Trzeba iść półkę wyżej. Nie wiem, może czytaj opisy i szukaj tego co jest w opisie? No i powinneś być osobą która rzeczywiście wie jak smakuje wanilia. Ale nie jakiś olejek czy serek danio tylko prawdziwa wanilia. Ja dużo jem, zamawiam wyszukane potrawy i potrafię powiedzieć, że w tej potrawie czuję kolendrę, a w tej kminek. Może od tego zacząć?
@l3gend: Tu nawet nie chodzi żeby znać przyprawy bo może znajdziesz je w whisky tylko żeby trenować smak i dostarczać różne bodźce. Ja mega dużo jem różnych dziwactw. Zwykły obiad typu schabowy mi wręcz nie smakuje.
Wiem, że są takie próbki do nauki sensorycznej. Ale to tylko zapach, nie smak. Może spróbuj tego?
A whisky możesz kupować sobie w tych malutkich buteleczkach jako porcja degustacyjna.
@l3gend: przede wszystkim żeby wyczuć smaki musisz je znać. Taki przykład sliwka suszona smakuje inaczej niż śliwka wędzona. Kup kilka skrajnych single maltow itp. Kilka różnych okresów leżakowania. I wtedy sobie smakuj i zapisuj co wyczułeś. Żeby nie kupować całych butelek i nie wydawać majątku możesz poszukać czy w Polsce gdzieś są rozlewane butelki do tzw dramow. Czyli 20-30 ml buteleczki. Zdażyło mi się próbować w ten sposób różnych ciekawych whisky.
@l3gend: jakoś 3 lata temu też taką zajawkę miałem. Napiszę szczerze że troszkę nauczyłem się rozpoznawać te smaki w obrębie jednej flaszki. Kwestia picia, ten koleś w którymś odcinku to tłumaczy. I bez kitu byłem w stanie ogarnąć kiedy jest początek, środek i finisz (sorki już zapomniałem tej nomenklatury). Testowałem wiele łiskaczy z różnych półek cenowych i o dziwo , jak dla mnie, najlepiej wypadła Monkey Shoulder. Wcale nie jakaś droga
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@l3gend: nie znam się, to się wypowiem :D spróbuj kupić kilka butelek, każda niech ma inną wyraźną nutę smakową (poczytaj recenzje). Potem przy próbowaniu innych będziesz miał punkt odniesienie co jak smakowało