Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Niebieski marudzi że chciałby drukować 3d, więc rozważam zakup jakieś drukarki w ramach wigilijnego prezentu ( ͡º ͜ʖ͡º). Nie znam się na tym, więc pytania do Was:

Szukam czegoś dla początkujących, do druku głównie niewielkich przedmiotów, w rozsądnej cenie - jak mu się spodoba to sam sobie później może wybrać jakiś wypasiony sprzęt ( ͡º ͜ʖ͡º). Czy możecie polecić jakaś drukarkę?

#druk3d #3dprint #3dprinting #drukarki3d #cokupic
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mala_rybka: MakerPi M1, bardzo dobra i przemyślana konstrukcja za niewielką cenę. Ale też od razu zaznaczę, że producent nie rozpieszcza pomocą. Natomiast jak ktoś lubi i ma czas się dokształcić z teorii to może wycisnąć z tego bardzo dużo.
@mala_rybka: Podbijam Pruse mini ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ender czy inne chinole jest spoko jak chce dłubać albo na kolejną drukarke ale na pierwszą się średnio nadaje - są egzemplarze przy których więcej kombinujesz niż drukujesz xD
@StanislawAniol: Są ludzie zadowoleni z Enderów i potrafią osiągać dobre rezultaty, ale nie jest to tak powszechne i proste jak w przypadku Prusy. Przez ponad rok włożyłem w upgrejdy endera 3 v2 więcej niż kosztowała, połowa wydruków to były "upgrejdy", a i tak zaczynając wydruk ciągle musiałem jej doglądać, sprawdzać, kalibrować i zastanawiać co tym razem pójdzie nie tak.

Do Prusy i3 jedyne co dorobiłem to nóżki antywibracyjne i uchwyt na