Wpis z mikrobloga

W nocy ból zęba (albo tkanek przy uciskaniu tego zęba) nasilał się w pozycji leżącej, pulsujący, nie dał zasnąć. Pojechałem na dyżur stomatologiczny - dentysta zerknal, podejrzewa ropień - wypisał klindamycyne 3x300 mg/dzień przez 5 dni i kazał zgłosić się do dentysty. Niestety mój stomatolog ma urlop i będzie dopiero we wtorek. Czy na antybiotyku mogę poczekać do tego wtorku czy próbować szukać jakiegoś wolnego chirurga dzisiaj co graniczy z niemożliwością xD?
#stomatologia
  • 4
@SkrytyZolw: Serio? Polecasz takie leczenie ropnia? Dziwna sprawa, jak na dentystę.

Co to znaczy podejrzewa ropień? Leczenie ropnia jest chirurgiczne - nacięcie, plus eliminacja przyczyny.

Jak najszybciej do dentysty, najlepiej właśnie chirurga lub kogoś kto Ci ten ropień natnie. Chyba, ze to ropień nie jest albo okolowierzcholkowy, którego leczeniem będzie leczenie kanałowe.
@gieorgijowna: Gdzie ja w tym wątku polecam jakąkolwiek metodę leczenia? Zacytuj no dokładny fragment wypowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Następnym razem pomyśl zanim coś napiszesz.

Był na pogotowiu stomatologicznym, dostał antybiotyk i czeka na wizytę u swojego dentysty. Czy to leczenie idealne? Nie. Ale nie o to pytał.
Nic więcej nie wymyśli 11 listopada. Poza tym przy ropnym stanie zapalnym znieczulenie może nie zadziałać, więc często konieczne