Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Miałem 1100 euro, które trzymałem na #ftx na wypadek konieczności zrobienia błyskawicznych zakupów na dołku. Dowiedziałem się dzisiaj o sytuacji FTX i spadkach kursów. Postanowiłem kupić #bitcoin za 800 euro, #etherum za 200 euro i zostawić 100 euro na FTX. Tuż po zakupie kazałem wypłacić BTC i ETH na portfel offline, transakcja zawsze zajmowała max. 3 minuty, na ten moment nie ruszyła od 3 godzin...

1. Na ile % - w Waszej realistycznej ocenie - uda mi się odzyskać środki? I jakiego czasu oczekiwania się spodziewać?

2. Co zrobić z pozostałymi 100 euro? Kupić BTC/ETH i zlecić wypłatę, zlecić wypłatę EUR na konto bankowe, czy trzymać na FTX?

3. Nie znam się bardzo dobrze na rynku #kryptowaluty i dobrych praktykach. W jakim stopniu to nieprzewidziany kryzys finansowy i upadek biznesu przy dochowaniu wysokiej staranności, a w jakim stopniu wynik nielegalnych przekrętów (#oszukujo) i/lub skrajnej niekompetencji i/lub legalnych, ale wysoce nieetycznych, kombinatorskich posunięć Sama Bankmana-Frieda?

4. Na ile głupio postąpiłem, i jaką lekcję powinienem wyciągnąć na przyszłość? Częściej monitorować pogłoski i od razu zlecać wypłatę przy niepokojących sygnałach? Robić zakupy małymi turami (np. 10*$50 w jeden-dwa dni)? Mój domyślny plan to 20% oszczędnośći w krypto, co miesiąc (dollar cost averaging)...

#pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636bab22d32d13b4c41206b2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Miałem 1100 euro, które trzymałem n...

źródło: comment_1668014348NUQMqqS7wE7xKYyqj8hJ1t.jpg

Pobierz
  • 18
1. Na ile % - w Waszej realistycznej ocenie - uda mi się odzyskać środki? I jakiego czasu oczekiwania się spodziewać?


@AnonimoweMirkoWyznania:
IMO to zależy czy Binance ich wykupi. Jeżeli dojdzie do zakupu, to najprawdopodobniej odzyskasz utracone środki. Jeśli nie, no to niestety, możemy mieć do czynienia z MtGox 2.0

Nie jestem w stanie określić szans na poszczególne scenariusze. Wszystko w rękach Binance i ich kalkulacji czy to się im opłaca.
@AnonimoweMirkoWyznania: w punkcie 3 stwierdziłeś że nie znasz się za bardzo na rynku kryptowalut. Według mnie lekcja dla Ciebie jest taka, nie inwestuj w nic na czym się za bardzo nie znasz. A już dawać 20% portfolio w coś na czym się nie znasz to wiele za dużo. Na przyszłość to 2-3% jeśli chcesz się pobawić.
RadosnyJabol: @rysiekryszard: Mogę zrobić coś jeszcze poza użyciem opcji "withdraw"? Oczywiście, że boli - nie przypuszczałem, że 3-cia największa giełda krypto na świecie, wymagająca sporo zachodu, aby się zarejestrować, stworzona przez kompetentnego człowieka, nagle posypie się w takim stylu.

@nicspecjalnego: Ignoruję typa, od miesięcy wyzywa ludzi na lewo i prawo, troll i/lub zaburzony.

@Amebcio: Dzięki za szczegółowe porady. Ciężko mi zaakceptować, że typ mógł posunąć się do takich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rysiekryszard: ty jesteś tak głupi od dziecka czy to przez brak szkoły? Ty naprawdę dalej nazywasz kupowanie btc inwestowaniem? To jest niepojęte jak niektórzy wypierają i nie uczy ich nawet ostry wpier
@laporte: nie znam się na budownictwie a zainwestowałam w nieruchomości i zarobiłam sporą kasę. Nie trzeba się znać sensu stricte na danym walorze by na nim zarobić.
@klatra_: nie trzeba się znać jeśli ma się szczęście i utrafi w dobry moment ;)
Ale ważniejsze jest to że budownicto jest dużo mniej ryzykowną inwestycją niż krypto.
@laporte: niekoniecznie. Można nie mieć kompletnie pojęcia jak działa bitcoin a być biegłym w AT i zarabiać. Nie znam się kompletnie np. na spożywce a zarabiam w tej branży w oparciu o kreski. Najlepiej wyłączyć głowę i nawet nie wiedzieć jaki to walor. To trudne jednak.