Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Miałem 1100 euro, które trzymałem na #ftx na wypadek konieczności zrobienia błyskawicznych zakupów na dołku. Dowiedziałem się dzisiaj o sytuacji FTX i spadkach kursów. Postanowiłem kupić #bitcoin za 800 euro, #etherum za 200 euro i zostawić 100 euro na FTX. Tuż po zakupie kazałem wypłacić BTC i ETH na portfel offline, transakcja zawsze zajmowała max. 3 minuty, na ten moment nie ruszyła od 3 godzin...

1. Na ile % - w Waszej realistycznej ocenie - uda mi się odzyskać środki? I jakiego czasu oczekiwania się spodziewać?

2. Co zrobić z pozostałymi 100 euro? Kupić BTC/ETH i zlecić wypłatę, zlecić wypłatę EUR na konto bankowe, czy trzymać na FTX?

3. Nie znam się bardzo dobrze na rynku #kryptowaluty i dobrych praktykach. W jakim stopniu to nieprzewidziany kryzys finansowy i upadek biznesu przy dochowaniu wysokiej staranności, a w jakim stopniu wynik nielegalnych przekrętów (#oszukujo) i/lub skrajnej niekompetencji i/lub legalnych, ale wysoce nieetycznych, kombinatorskich posunięć Sama Bankmana-Frieda?

4. Na ile głupio postąpiłem, i jaką lekcję powinienem wyciągnąć na przyszłość? Częściej monitorować pogłoski i od razu zlecać wypłatę przy niepokojących sygnałach? Robić zakupy małymi turami (np. 10*$50 w jeden-dwa dni)? Mój domyślny plan to 20% oszczędnośći w krypto, co miesiąc (dollar cost averaging)...

#pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636bab22d32d13b4c41206b2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Miałem 1100 euro, które trzymałem n...

źródło: comment_1668014348NUQMqqS7wE7xKYyqj8hJ1t.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
1. Na ile % - w Waszej realistycznej ocenie - uda mi się odzyskać środki? I jakiego czasu oczekiwania się spodziewać?


@AnonimoweMirkoWyznania:
IMO to zależy czy Binance ich wykupi. Jeżeli dojdzie do zakupu, to najprawdopodobniej odzyskasz utracone środki. Jeśli nie, no to niestety, możemy mieć do czynienia z MtGox 2.0

Nie jestem w stanie określić szans na poszczególne scenariusze. Wszystko w rękach Binance i ich kalkulacji czy to się
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w punkcie 3 stwierdziłeś że nie znasz się za bardzo na rynku kryptowalut. Według mnie lekcja dla Ciebie jest taka, nie inwestuj w nic na czym się za bardzo nie znasz. A już dawać 20% portfolio w coś na czym się nie znasz to wiele za dużo. Na przyszłość to 2-3% jeśli chcesz się pobawić.
  • Odpowiedz
RadosnyJabol: @rysiekryszard: Mogę zrobić coś jeszcze poza użyciem opcji "withdraw"? Oczywiście, że boli - nie przypuszczałem, że 3-cia największa giełda krypto na świecie, wymagająca sporo zachodu, aby się zarejestrować, stworzona przez kompetentnego człowieka, nagle posypie się w takim stylu.

@nicspecjalnego: Ignoruję typa, od miesięcy wyzywa ludzi na lewo i prawo, troll i/lub zaburzony.

@Amebcio: Dzięki za szczegółowe porady. Ciężko mi zaakceptować, że typ mógł posunąć się do takich wałów. Trzymam kasę na portfelu, ale myślałem, że ok. 1,000 Euro dobrze mieć na stałe na giełdzie dla błyskawicznych transakcji. Myślałem,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rysiekryszard: ty jesteś tak głupi od dziecka czy to przez brak szkoły? Ty naprawdę dalej nazywasz kupowanie btc inwestowaniem? To jest niepojęte jak niektórzy wypierają i nie uczy ich nawet ostry wpier
  • Odpowiedz
@laporte: nie znam się na budownictwie a zainwestowałam w nieruchomości i zarobiłam sporą kasę. Nie trzeba się znać sensu stricte na danym walorze by na nim zarobić.
  • Odpowiedz
@klatra_: nie trzeba się znać jeśli ma się szczęście i utrafi w dobry moment ;)
Ale ważniejsze jest to że budownicto jest dużo mniej ryzykowną inwestycją niż krypto.
  • Odpowiedz
@laporte: niekoniecznie. Można nie mieć kompletnie pojęcia jak działa bitcoin a być biegłym w AT i zarabiać. Nie znam się kompletnie np. na spożywce a zarabiam w tej branży w oparciu o kreski. Najlepiej wyłączyć głowę i nawet nie wiedzieć jaki to walor. To trudne jednak.
  • Odpowiedz