Wpis z mikrobloga

#piwo #piwowarstwo

W załączniku mój plan na dzisiejszy wieczór i następny najbliższy. Jestem już po lekturze białego niedźwiedzia(pierwsze po prawej) oraz #ciechan 'a nieutrwalonego i wziąłem łyka od mojej narzeczonej miodowego.

No więc tak, szału nie ma z żadnym z tych piw... ciechan tak szeroko zachwalany i polecany mnie bardzo zawiódł. Brak mu smaku, czuć jakby był rozwodniony, piany nie ma po minucie. Po prostu lipa - takiego już na pewno nie kupię- mowa o nieutrwalonym.

Miodowy - zwyczajne piwo niechmielone, do którego dodano po fermentacji miód - takie jest moje odczucie.

W żadnym piwie miodowym nie czułem tak intensywnego miodu(zarówno w smaku jak i w zapachu). Pytając mojej narzeczonej czy kupiłaby raz jeszcze to piwo odpowiedziała "czy ja wiem..." czyli ocena negatywna. Piwo mętne - co może potwierdzać to, że miód został dodany już po fermentacji dla sztucznego smaku.

Jak do tej pory najlepsze z tych trzech piw to biały niedźwiedź. Ruskie piwo, w śmiesznej, małej buteleczce(mała w sensie niewysoka-ale wciąż 0,5l) co do tego zarzutem moim jest lekko kwaskowaty posmak jaki pozostawia w ustach. Ale na pewno lepsze od tych dwóch ciechanów było.
Pobierz gumis112211 - #piwo #piwowarstwo

W załączniku mój plan na dzisiejszy wieczór i nastę...
źródło: comment_55lae6ijBUD2KaPzI59tsOgtskq7yFPo.jpg
  • 15
@gumis112211: pilem wszystkie oprócz niedźwiedzia i zgadzam sie z tym co piszesz.

Nie zgadzam sie natomiast w kwestii miodu w Ciechanie. Nie rozumiem co masz na myśli pisząc ze miód jest dla sztucznego smaku. Miód zawsze sie dodaje po fermentacji , przecież inaczej by skwasnial. Po drugie Ciechan stosuje tylko naturalny miód i ze wszystkich polskich piw ma go najwięcej, wg mnie to najlepsze polskie piwo miodowe ( tyle ze ja
@xerez: Dzięki za info - następne będzie więc pszeniczne.

@P0lak: w Carrefurze po chyba 5.29 zł. Reprezentuje na pewno wyższy poziom niż nasze koncerniaki, ma pełniejszy smak i ogólnie jest ok. Jest chmielowy aromat i smak, ale to co pozostaje w ustach po przełknięciu to takie raczej dziwne uczucie..
@nofink: też nie lubię miodowych - moja kobieta powiedziała, że jak słodkie to ona wypije. Ja jak dodawałem to do fermentacji, ale wtedy smak i zapach miodu był ledwie wyczuwalny a o technologii robienia takich piw nie czytałem więc napisałem jak ja widziałem "domiadzanie" tego piwa;]

Jak to moja narzeczona stwierdziła - jakby ktoś piwo wlał do szklanki, do tego łyżka miodu i zamieszać
@gumis112211: sproboj oto mata IPA. Nowa warka jest wyborna , myślę ze Ci zasmakuje.

Kiedyś ciechanami strasznie sie jaralem ale nie znalem wtedy browarów rzemieślniczych . ostatnio pilem ciechany i bardzo wodnistej są (każde)
@nofink: oto mata IPA na Chmielakach znajoma kupiła dla kumpla... następnym razem sobie kupię ;] Na tych Chmielakach kmożna kupić 20 różnych piw i trafić w nich na jedno dobre lub wszystkie w zlew...