Wpis z mikrobloga

Cześć od połowy stycznia planuję staż naukowy w Cam, będzie on trwał 3 m-ce. Przeglądam gumtree w poszukiwaniu miejscówki do życia, ale prawie wszystkie oferty sa na min. 6 m-cy. Czy Wy lub Wasi znajomi dysponują mieszkaniem/pokojem w kwocie ok. 1000 (do negocjacji) gbp/miesiąc w Cam, ewentualnie + 10 mil? Jestem pracownikiem naukowym, level 32, cichy, spokojny, itd. :) Nie oczekuję luksusu ale pralka, lodówka, kuchenka, ciepła woda i wifi dobrze jakby były :) Ewentualnie byłbym wdzięczny za porady gdzie mógłbym jeszcze uderzyć z tym tematem. Polecacie jakąś legitną agencję? Pozdrawiam
#uk #anglia #cambridge
  • 13
  • Odpowiedz
@narwi @today @nie_lubie_nowego_odtwarzacza

dzięki za odpowiedzi, jestem winny doprecyzowanie, tausen to faktycznie wydaje się sporo jak za pokój ale gdyby nie było nic innego to jestem gotowy; do mieszkania podejrzewam musiałbym coś dorzucić, byłbym gotowy na 1400 ale nie wiem czy to realne

tak jak pisze @today taka agencja przy uniwerku funkcjonuje, ale biorąc pod uwagę, że semestr już ruszył i nie znam rynku to boję się, że może być problem z mieszkaniami po nowym roku, szczególnie na tak krótki okres, to działam dwutorowo, jeszcze nie otrzymałem
  • Odpowiedz
@nie_lubie_nowego_odtwarzacza: metoda LB świetnie się zrównolegla, nie bazuje na równaniach Naviera-Stokesa i nadaje się do przepłwyów Knudsena, tam gdzie założenie contiuum przestaje być spełnione, ale ma ograniczenia, chyba najważniejsze to problem ze sformułowaniem opisu transportu ciepła (być może mało istotne w grach), problem z przypadkami o dużym gradiencie gęstości (fale uderzeniowe, czy przepływy z interfejsem gaz/ciecz bo modele interfejsu międzyfazowego w LB to temat wciąż rozwijany), dodatkowo problemem jest człon
  • Odpowiedz
@mirek_janek: na 3 miesiące nikt ci nie wynajmie mieszkania chyba, że zapłacisz z góry za cały pobyt. Semestr może i ruszył, ale oni zawsze mają wolne pokoje właśnie dla takich osób jak ty. Jak miałam kiedyś studentkę z Erasmusa co robiła u mnie w grupie staż to też dostała normalnie pokój, a przyjechała jakoś w środku semestru. Moim pierwszym krokiem byłoby skontaktowanie się z uczelnią. Twoimi innymi opcjami są: Airbnb,
  • Odpowiedz
@today: bardzo dziękuję za podpowiedzi, a miałbym jeszcze jedno szybkie pytanie, czy być może masz wiedzę w kwestii tego, czy pobyt na bezpłatnym stażu naukowym w uk poniżej 6 m-cy nie wymaga wizy?
  • Odpowiedz
@mirek_janek: niestety obecnie nawet do pracy na wolontariacie wymagają wizy. Bezwizowy jest tylko wjazd w celach turystycznych. W przypadku stażu np w firmie aplikujesz o Tier 5 Work visa. W twoim przypadku, jak chcesz pracować na uczelni, to raczej interesowałabym się Global Talent Visa, która pozwala ci na pobyt w UK do 5 lat.
  • Odpowiedz
@mirek_janek: jest jeszcze coś takiego jak Standard Visitor visa I jest opcja "Visit as an academic", pokrywa to konferencje i spotkania, ale nie jestem pewna czy staże też. To już musiałbyś się skontaktować z instytucjami, z którymi chciałbyś pracować, powinni wiedzieć co potrzebujesz.
  • Odpowiedz