Wpis z mikrobloga

O jakich kwotach muszę myśleć jeśli chciałbym (albo sytuacja mnie zmusi) wymienić obecny kocioł gazowy dwufunkcyjny atmosferyczny (Vaillant atmotec pro, 24kW) na kondensacyjny odpowiednik (do ogrzania 100 metrów w kamienicy + woda)?

Instalacja gazowa robiona jeszcze przez poprzednich właścicieli, kocioł był wymieniany kilka lat temu, ale zaniedbali serwis, poza tym sam kocioł raczej nie jest poprawnie zamontowany (w szafce kuchennej z wyciętym spodem żeby dochodziło powietrze), nie mam nawiewników w oknach (wentylacja jest w sumie dobra, ale kominiarz mnie poinformował, że musi być przynajmniej nawiewnik).
Sumując trochę obawiam się, że niedługo będę zmuszony do wymiany. Na wiosnę będę robił serwis kotła, więc podpytam o ceny serwisanta, ale wolałbym przynajmniej znać jakieś przedziały :D Póki co wiem, że wkład kominowy z atmosferyka nie nadaje się do kondensacyjnego, więc tu już pierwszy koszt, bo trzeba sporo rur pociągnąć do wylotu komina.
#ogrzewaniegazowe #ogrzewanie
  • 8
@Johny3: nie wiem jaką masz temperaturę czynnika grzewczego.
Kotły kondensacyjne są przewidziane na temperaturę max 55 stopni, bo wtedy zachodzi kondensacja.

Zmniejszając temperaturę czynnika, to by trzeba było jeszcze grzejniki posprawdzac. Inna powierzchnia grzewcza, hydraulika itd.