Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałbym sobie kupić budżetowego, używanego MacBooka Air stąd też mam dwa pytania, od którego modelu jest obecnie sens kupować (wydaje mi się, że minimum to kompy late 2015) i na co przede wszystkim zwrócić uwagę przy zakupie oprócz liczby cykli ładowania. Dzięki wielkie za podpowiedzi!
#apple #macbook
  • 6
@PastaJajeczna: Jeśli naprawdę budżetowy staroć, to ważne, żeby miał min. 8GB RAM, bo bywały wersje z 4GB.
I nie dawaj za niego więcej niż 1000 zł.

Wcale nie musi być 2018r. w nowej obudowie. Te starsze miały czytnik kart i ładowanie magsafe. Ja bym nawet wolał tego starszego w lepszej konfiguracji niż rocznik 2018. Moja siostra wciąż używa MBA 2014 i jest spoko.

Ale tak na serio to wykładając np 3000
@PastaJajeczna: Zależy do czego chcesz go używać. Ogólnie najlepiej brać już coś opartego na procesorach Apple, chociaż to średnio budżetowa opcja, jednak najbardziej przyszłościowa (jako, że Apple jest już na drodze do ubicia wsparcia dla Inteli) i dająca spokój na te kilka lat w zależności od zastosowania. Na upartego może być i Intel, co najmniej taki, który jest wspierany przez najnowszy macOS. Na bardzo upartego niby są modyfikacje instalatorów nowszych macOS
@nostalgiwolf: @dziadmankowy: @MercedesBenizPolska: @LodowkaWskazowka: @LodowkaWskazowka: @pekak:
Dziękuję Wam serdecznie za podpowiedzi, na pewno skorzystam. Kompa chcę takiego biurowego, bo obecnie mam służbowego lapka i dużego blaszaka, a potrzebuję czegoś przenośnego - głównie net, filmy itp. Mam iPad Air 4, myślałem, że z klawiaturą i myszką da radę zastąpić komputer, ale chyba jednak nie, stąd chcę dokupić laptopa. Będę szedł w kierunku M1, najlepiej od jakiejś firmy