Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Piotrekp666: Bilety kupujesz u kierowcy albo w specjalnych sklepach. Na południu nie istnieje coś takiego jak biletomaty. Z tego co kojarzę to nie ma też żadnych aplikacji typu jakdojade, żeby sobie w niej bilet kupić.
  • Odpowiedz
@Piotrekp666: Na dworcu w Bergamo w automacie za 30 Eur kupisz bilet na pociągi Trenord, metro w Mediolanie i jakieś łodzie po jeziorze Iseo. Jednego dnia wydałem w biletach na pewno więcej niż 30 EUR jeżdżąc tylko na tym za 30 EUR. Da się dojechać i nad jezioro Como i nad Iseo.
Edit: Dodatkowo kolejka do górnego miasta też jest w cenie biletu za 30 EUR.
  • Odpowiedz
@bellazi: Własnie nic w necie sensownego nie widzę, nie umiem nic posprawdzać. Uber jak widzę wychodzi 2x drożej niż samolot, 110 euro za 40km ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@McLukas: Byłeś nad Iseo? Jest tam sens jechać na 5 dni z planem chodzenie / jedzenie / picie? Czy jednak nudy oprócz ładnych widoków?
  • Odpowiedz
@Piotrekp666: Jak dla mnie jeśli masz okazję jechać a nie byłeś to warto żeby coś zobaczyć. Mnie się podobało. Nad Iseo jest właśnie ta wycieczka łodzią w cenie biletu za 30 EUR. Byłem na 3 dni w Bergamo. Jezioro Como jednak bardziej mi się podobało ale to też dlatego że nie było burzy jak nad Iseo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Osobiście zwiedziłem sporo i schodziłem się
  • Odpowiedz
@Piotrekp666: Włochy od lat ogarniam pociągami, Bergamo to moja baza wypadowa, ale ja mam fikoła na góry i via ferraty, autobusy też jeżdżą ok. Jeśli chodzi o pociągi to apka Trenit! i działaj, a autobusy to zależy od prowincji. Ogólnie Włosi mają bardzo dobrą kolej w porównaniu do naszego PKP to jest kosmos.

  • Odpowiedz
@ramirezvaca: @McLukas: @bellazi: Dzięki bardzo za rady () Faktycznie ten pociąg wydaje się być ogarnięty i coś się uda zobaczyć. Bilety do Bergamo już kupione. I tutaj pytanie kolejne - jest sens atakować Wenecję z tego miasta? Wydaje mi się że chyba bez sensu i już lepiej następnym razem ogarnąć Bolonie i z niej jechać do Wenecji, Padwy i
  • Odpowiedz
@Piotrekp666: z 3h z hakiem pociągiem, lepiej polecieć na Marco Polo albo do Werony. Nad Como masz zabawy tyle, że hej a jak lubisz góry to zrób sobie małą wyrypke i idź na Grigne z Mandello del Lario, albo chociaż sobie wyjdź do kaplicy i zerknij na panoramę :)
  • Odpowiedz
@Piotrekp666: Jeszcze mi sie przypomniało w Lecco jest fajna kolejka linowa, z tego co sobie przypominam spod dworca jedzie autobus miejski nr 5, bilet kupujesz u przemiłej starszej pani w kiosku zaraz przy wyjściu z tunelu z dworca. Weź sobie maske FFP2 bo obsługuje ją upierdliwy murzyn co czepia sie o typ maski i jak nie masz to sprzeda ci po zawyżonej cenie. Widok z gory jest super, warto podejść
  • Odpowiedz