Wpis z mikrobloga

Stosował ktoś może dwusiarczek molibdenu jako dodatek do oleju przy samochodach z przebiegiem >300kkm?

Czytam że trochę uzdrawia silnik jeśli chodzi o kulturę pracy, zużycie oleju itd. Wiadomo nie naprawi silnika, ale lepsze to niż nic.

Polecicie jakiś gotowy produkt już rozpuszczony, który można wlać bezpośrednio do oleju w silniku?

#samochody
  • 17
  • Odpowiedz
Chciałbym przetestować różne patenty bo nie chce inwestować w remont silnika.


@Androo: jak chcesz jeszcze trochę dojeździć przed złomowaniem lub remontem, to można się bawić. Jak liczysz, że coś z tego będzie długodystansowo, to nie ma się co łudzić.
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: Przecież nie łudzę się że wyremontuje mi to silnik. Czytałem opinie na allegro i były w miarę pozytywne, zmniejszone zużycie oleju, paliwa, mniejszy hałas itd. Na razie nie chce dokładać do samochodu, później nie wiem zobaczy się. Na ten moment chciałbym coś przetestować
  • Odpowiedz
@ManiacTeam: Ale to już ostateczność jeśli będzie żarło z 1L/1000km to żaden dodatek mi tego nie uratuje. Ale jeśli zaczyna brac to chyba warto spróbować?
  • Odpowiedz
@ManiacTeam: Tylko że ja pytałem o opinie MS2 w tutaj mi wszyscy kazali remont robić. To że silnik wymaga remontu to chyba widać po przebiegu ale ja nie o to.pytalem ;)
  • Odpowiedz
@Androo: Dwusiarczek to dodatek obniżający tarcie. Jak chcesz próbować odblokować zapieczone pierścienie to Xado Antykoks u co poniektórych dawał pewne rezultaty. Jeździłem na oleju z MOs2 i w sumie olej jak olej. Taki szarawy.
  • Odpowiedz
@Androo: Miałem problem z łykaniem oleju w aucie. Auto 275 tys km przebiegu, benzyna turbo, gaz. U mnie było około 400ml na 1000km. Kupiłem gotowy specyfik, z tego co czytałem jeden z lepszych. Liqui Moly Oil Additiv mos2 8342. W sklepach motoryzacyjnych kosztuje około 70zł, ale polecam zamówić z allegro bo dostaniesz za niecałe 50. U mnie pobór oleju zmniejszył się o połowę czyli do 200ml. Nie zaszkodzi silnikowi, może tylko pomóc. Możesz też kupić olej Liqui Moly z dwusiarczkiem molibdenu.

A po co kombinujesz w takim razie? Każdy nieyoutubowy mechanik Ci powie, że nie ma absolutnie żadnego sensu lać do silnika coś więcej niż dobry olej.


@Waski_jest_debesciak: gdzie widzisz kombinowanie w dolewaniu dwusiarczku molibdenu? Każdy mechanik gdy zapytasz go o dwusiarczek molibdenu będzie wiedział po co chcesz go wlać i będzie wiedział jaki ma to sens. Nie ma nic złego w dolewaniu tego preparatu, z pewnością
  • Odpowiedz