Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 288
Kim jest Król Szczurów i na czym polega jego potęga.

Kroniki historii

Konkurs na najbardziej gówniany mem z nosaczem począł swoją bytność w czasach gdy memy z nosaczem sundajskim przeszły do szerokiego mainstreamu. Zwykle kiedy saturacja mema osiąga najwyższą wartość, powstaje wysyp mało śmiesznych tworów, które mimo swojej wątpliwej wartości rozrywkowej nadal zdobywają popularność. Fala twórczości bękarciej zapoczątkowała mały krąg, który to postanowił obrać sobie za motyw przewodni całkowitą abstrakcję humorystyczną, mającą parodiować obecny stan januszowych memów.
Początkowo perypetie małp były całkowicie losowe, jednak wciąż dało się zauważyć klasyczne cechy u bohaterów, takie jak alkoholizm Janusza, jego patriarchalne okazywaną wyższość wobec Piotera, buntowniczą wściekłość młodego syna wobec swojego ojca. To wszystko w połączeniu z abstrakcyjną psychodelą świata, w którym żyły nosacze stworzyło mieszankę wybuchową, która eksplodowała(jak balon wypełniony wodą) popularnością na portalu wykop pe el.
Selekcja najlepszych memów przez użytkowników zapoczątkowała tworzenie się pewnego kanonu cech: piła ytong, chór Januszy, konflikt sprawiedliwości i niesprawiedliwości, używanie sentencji parałacińskich, mityczny Król Szczurów, wir. Hossa jednak zakończyła się i przyszedł czas bessy, czas stagnacji, przerwa na kloca, który to miał posłużyć jako materiał do formowania się kolejnej fali gówna.

Czasy obecne, circa 2022 AD.

Wiara w mit Króla Szczurów potęguje się na tyle, że opuszcza wymiar nosaczów i penetruje czasoprzestrzeń głębiej niż Janusz, który daje upust swej chuci na Pioterze. Sprawiedliwość jest tak potężna że przedostaje się do naszego doczesnego świata i opętuje umysły fanów tagu, którzy stają się żywymi nośnikami gównianej twórczości. Komentarze nie są już tylko komentarzami. Theatrum mundi zaczął grać przedstawienie na naszych własnych oczach. Użytkownicy zaczęli odgrywać swoje role tak jakby sami byli bytami prosto z memów. Tutaj powoli zmierzamy do odpowiedzi na pytanie, które często pojawia się na ustach zdezorientowanych ludzi uświadczających tej sztuki: "O co w tym chodzi?", "Kim jest Król Szczurów?", "Jest jakieś wiki tego uniwersum?" Odpowiedzi nigdy nie padały, zamiast tego bywalcy tagu karcą pytających, określają ich mianem niesprawiedliwych, chytrych, wściekłych, okrutnych, straszą wirem. Wydawać się to może dziwne, ale przy dłuższej obserwacji i wyciągnięciu wniosków można zauważyć, że wszystko to nawiązuje do realnych problemów świata, jedynie ukazanych w krzywym zwierciadle.

Korona drzewa nie istnieje bez jego korzeni

Standardowe memy z nosaczem często i gęsto parodiowały poprzednie pokolenie Polaków: ślepa wiara i jej hipokryzja, brak zrozumienia wobec nowych czasów, wybuchy wściekłości, traktowanie swoich dzieci z góry. To wszystko łatwo było pojąć, ponieważ widzieliśmy to już na żywo w realiach życia codziennego, a memy bezpośrednio do tego nawiązywały. Kiedy zdejmie się woalę abstrakcji z gównianej twórczości, można zauważyć analogiczne nawiązania. Mityczny Król Szczurów oznacza wiarę Janusza w coś co on uważa za słuszne i sprawiedliwe, mimo tego że inni mogą myśleć inaczej. Króla Szczurów nie można obrażać przy starym nosaczu, ponieważ wywołuje to u niego małpi gniew. Król Szczurów jest zatem ideą Janusza, którą pielęgnuje w swoim umyśle i nie pozwala innym na zniekształcenie jej, gdyż rani to jego ego i niszczy przyjęty przez niego światopogląd. Brzmi znajomo? Królem Szczurów może być w naszym świecie Kościół, podejście do służby wojskowej, fanatyzm wobec obecnie rządzącej partii... Przykładów wystarczy poszukać w klasycznych memach z małpą. Kolejną sprawą wartą uwagi jest to że tagowicze niechętnie dzielą się wiedzą na tematy uniwersum. Często zdarzają przytyki w stronę pytających "Po kim ty taki chytry na wiedzę?", a jedyne wytłumaczenie jakie można uzyskać to "Sprawiedliwości trzeba doświadczyć samemu." Widać tutaj brak zrozumienia nosacza dla teraźniejszego świata. Obecnie mamy ogrom wiedzy na wyciągnięcie ręki: książki, filmy, internetowe wikia. Problemem nie jest zdobycie materiałów, ale możliwość zrozumienia ich. Za czasów starszych pokoleń było inaczej, ponieważ wiedza nie była dostępna dla wszystkich. Każdy musiał sam doświadczać i uczyć się na własnej skórze i Janusz sądzi że tak właśnie powinno być, ponieważ tak jest sprawiedliwe. Niesprawiedliwością jest właśnie to, że Pioter dostaje teraz tak wiele możliwości na tacy, a Janusz musiał w jego wieku szukać tych możliwości jak dzik ryjacy w ziemi w poszukiwaniu trufli. Pioter chce wszystko tu i teraz, co jest dla surowego, ale sprawiedliwego ojca niezrozumiałe, gdyż jego świat dał mu co innego. W podobny sposób zachowują się obecnie tagowicze, broniąc wiedzy tajemnej o uniwersum.

Przyszłość

Każde pokolenie ma własny czas. Każde pokolenie chce zmienić świat. Każde pokolenie odejdzie w cień. Tyrania sprawiedliwości ogarnia tag, władając żelazną pięścią. Jednak Janusz z wiekiem słabnie, a Pioter uczy się, rośnie w siłę i mądrość. By zachować balans potrzeba zarówno sprawiedliwości jak i niesprawiedliwości. Król Szczurów nie jest prawdziwy, a jedynie żyje w głowach jako idea. On naprawdę nic nie może i jest bez swoich wyznawców nikim. Król Szczurów to legenda. Król Szczurów to mit. Król Szczurów to tylko myśl.

#konkursnanajbardziejgownianymemznosaczem
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
@wuzeta : Antygona to kolejny przykład hipokryzji zwolenników Króla Szczurów. Oczywiście powołują się na sąd Antygony, tłumacząc że jest to przykład największej sprawiedliwości, ale fakt że król Kreon przez swój chory nadmiar sprawiedliwości niszczy swoje otoczenie, a przez to sam później cierpi to pomijają. W mojej opinii to tylko potwierdza tezę że nadmiar sprawiedliwości i niesprawiedliwości szkodzi. (sory ze tak pozno odp, musialm streszczenie na szybkiego przecxytac xd)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@dziwnyczlowiek: attendite a falsis prophetis

Wtedy powtórnie wszedł Pioter do pretorium i przywoławszy rzekł do Niego: «Czy Ty jesteś Królem Szczurów?» Ten odpowiedział: «Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?» Pioter odparł: «Czy ja jestem Januszem? Naród Twój i chór wydali mi Ciebie. Coś uczynił?» Odpowiedział Król: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym