Wpis z mikrobloga

Mam DIY chinski laser do grawerowania ponoć 2500mW, sklejki to nie przetnie i zastanawiałem się nad upgrade do 5500 lub 7500 mW. Czy ktoś z kolegów posiada laserek o takiej mocy i jest w stanie napisać mi co to realnie potrafi. Hobbystycznie nie chce mi się inwestować w co2. A te wszystkie recenzje na yt to rozbić o kant. Wszystko to opłacone recenzje.
#diy #laser #cnc #grawerowanie #druk3d
  • 18
i zastanawiałem się nad upgrade do 5500 lub 7500 mW. Czy ktoś z kolegów posiada laserek o takiej mocy i jest w stanie napisać mi co to realnie potrafi


@unxtres:

grawerowac na wiekszosci normalnych niemetalowych, nieprzezroczystych powierzchni ;)
To potrafi mój 2500, bardziej zastanawia mnie czy taki mocniejszy przebije się przez sklejke, powiedzmy 3mm i ile przejść potrzebnych?


@unxtres:

xD

Twoj tez potrafi przebic sie przez sklejke 3mm :D Tylko nie ma to sensu :)

7,5W potrzebuje na to ~10 przejazdow :)) Oczywiscie, jak bedziesz jechac wyjatkowo wolno, to wypalisz drewno i w jednym przejezdzie ;)

Jak chcesz ciac, to od razu kup sobie CO2, wcale nie wychodzi szczegolnie
@sylwek2k: Mylisz się, mój nie przetnie 3mm sklejki, na odległości 3mm zmienia się punkt skupienia lasera (nie wiem jak to fachowo nazwać) i laser przestaje ciąć, co2 to wydatek od 2k PLN a moduł lasera to 400-500. Te 10 przejazdów to z doświadczenia wiesz?
na odległości 3mm zmienia się punkt skupienia lasera


@unxtres:

tak, dlatego jak chcesz ciac, to trzeba zjechac blizej laserem do obiektu :)

Te 10 przejazdów to z doświadczenia wiesz?


@unxtres:

z estymacji, bo sam uzywam 10W :P

co2 to wydatek od 2k PLN


@unxtres:

mozna (a przynajmniej jeszcze niedawno mozna bylo) dorwac juz za ~1,5k pln na chinskich sklepach z dostawa EU
@sylwek2k: Zejście niżej w moim przypadku na początku nic nie da, już to testowałem, trzeba schodzić stopniowo co parę obiegów, to się mija z celem w moim przypadku, może na 10W się tak da ale nie na 2.5.

Te co2 też mają bardzo ograniczoną przestrzeń roboczą, chyba zacznę jeździć na złom i szukać profili, żeby zbudować samemu coś konkretnego:)
laser do grawerowania ponoć 2500mW, sklejki to nie przetnie i zastanawiałem się nad upgrade do 5500 lub 7500 mW


@unxtres: daj se siana, bo 5000 7750 itp to nadal jest ta sama 2-2.5W dioda, tylko przewatowana, i podawana moc szczytowa, gdyby nie to że ona miga ...
Dopiero wersje sprzdawane jako 40-45W mają sensowniesze efekty, bo siedzą tam dwie lub trzy diody (ale sam czujesz - nadal to dupy nie może
hrumque - > laser do grawerowania ponoć 2500mW, sklejki to nie przetnie i zastanawiał...

źródło: comment_1667073353rEPJzkMdcNAaqPFjfSxCfY.jpg

Pobierz
@hrumque: No właśnie myślałem że te 30,40W to jakaś ściema. Dzięki za wyjaśnienie.

Przy cenach tych modułów to rzeczywiście lepiej kupić co2 i w przyszłości sobie nawet zbudowac większą ramę do niego.
@unxtres: 4mm sklejka 3 przejazdy, nie pamiętam % mocy i prędkości cięcia. Grubszy materiał też dało się przeciąć, ale ilości przejazdów już też nie pamiętam bo dawno się tym nie bawiłem. No i ważne przy takim laserze jest to, żeby nie wycinać na 100% mocy ze względu na spadek żywotności.