Wpis z mikrobloga

Jakbyś miał zostawić sobie jeden samochód a drugi sprzedać którego byś się pozbył?

Opel Astra G 2000r 1.6 101km +lpg

z wyglądu ładna, zadbana, typu drzwi klapy paluszkiem się zamykają i wszystko pod tym względem chodzi jak nowy samochód, świeże dobre opony, dużo nowych części i nic jej nie dolega poza braniem oleju litr na 1000.
z wyposażenia poza standardem jak prądy czy klima, to grzane skórzane stołki
Do końca rozrządu jakieś 25K km
japoński katalizator katanima.
podłoga zdrowa.
gaz lpgtech, śmiga bez problemowo, 4 lata ma.

wszystko w zasadzie porobione jest, w sensie dosłownie bez wkładu.

Czy może
Skoda Fabia 1.9 TDI 101km 2001r, brak objawów wybicia gniazd pompowtrysków.
full opcja. typu tempomat, szyberdach, grzane stołki
Mechanicznie ok, oleju nie bierze, nie dymi, kat jest, przegląd przechodzi wszędzie, ale zaniedbana i zużyta z tego co człowiek korzysta. typu fotel luzy i skrzypi, nawet jak kupiłem nowy to też zaraz zrobiło się to samo, drzwi klapy, to wszystko źle chodzi, z zewnątrz brzydka, bo nie dość że to fabia, to klar schodzi a to porysowana. podłogowo rudej nie widać, opony nowe.

Oba kombi.
No i za który można wziąć lepszy hajs?

#motoryzacja
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r5678: zostawiłbym Skodę, chociaż oba auta z gatunku tych nudnych, ale robotę robią. Skoda też na pewno więcej warta choćby ze względu na TDI, w Oplach ludzie boją się rudej no i to dalej Astra, synonim nudy, choć Skoda chodzi w tej samej kategorii nudnowej. No i z poborem oleju prędzej czy później coś trzeba by zrobić. Rozważyłbym jeszcze sprzedaż obu i kupno jednego droższego, może trochę nowszego, może trochę bardziej
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: No właśnie chce kupić nowy, tym razem drogi i dający jakiś fun, bo trochę mam dość gruzów i chce mieć jakaś frajdę w życiu. Zachciało mi się alfę mito 1.4 155KM i sprzedaż dwóch też wchodzi w grę
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: No tylko kurczę wychodzi na to, że nie dam rady teraz kupić, bo się strasznie napaliłem i chciałem już teraz. no ale trzeba bardziej z rozsądkiem spojrzeć, najpierw posprzedawać te samochody żeby mieć z tego na połowę takiej alfy. chyba że uda się więcej wziąć. Wtedy już by to miało sens.
bo mnie jedno ogłoszenie zainteresowało i nie wiem czy się powtórzy coś podobnego gdzie pasuje mi i kolor i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r5678: to sprzedaj Opla, kulaj się Skodą która jest na pewno dużo bardziej sprzedawalna i jak uciułasz trochę więcej kasy to powoli szukaj takiej Mitozy. Nie ma co się napalać, postaw sobie cel i powoli do niego dąż, masz czym jeździć. A Skodę traktuj jako kwotę na gaz i pakiet startowy typu opony. 7 litrów pewnie jest do uzyskania, ale kulając się pod turbiną albo jeżdżąc przepisowo trasy. Przy w miarę
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Gdyby mieć jakieś większe oszczędności, że koszt takiej alfy to nieduży procent oszczędności to bym się nie zastanawiał i kupił teraz. Ale w praktyce tak kolorowo nie wygląda, a dobra poduszka finansowa w razie W zawsze musi być. Nawet zweryfikowałem, coś brakuje, zastanawiam się o co chodzi... ale przypomniałem sobie że przecież kupiłem skodę i jeszcze zainwestowałem w nią xd

W każdym razie wszystko wskazuje na to, że wiosna czyli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r5678: Zostawiłbym benzynę bo zaczyna się faza #!$%@? i wprowadzania stref czystego transportu do dużych miast. W Krakowie jak uchwalą to diesel będzie musiał mieć euro 5 a benzynie wystarczy euro 3.
  • Odpowiedz