Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jaki #dron będzie najlepszym pierwszym wyborem dla początkującego z uprawnieniami A1/A3? Waham się pomiędzy pełnymi zestawami (typu Fly More Combo) z:

- DJI 2 Mini (2990 zł),
- Autel EVO Nano+ (4200 zł),
- DJI FPV (5500 zł),
- DJI Avata Fly Smart (5850 zł),
- DJI Air 2S (Mavic Air 2S) (6800 zł),
- DJI Avata Pro View (7300 zł).

Taką ofertę ma przynajmniej #xkom. Zależy mi na nówkach. Przy okazji:

- Gdzie warto kupić #ubezpieczenie (dla samego drona + OC)?
- Jakie gogle #vr warto dokupić do drona? Czy da się je zsynchronizować np. z #oculus #quest #quest2?
- Jakiego taniego, zabawkowego drona (<1000, najlepiej <500 zł) mógłbym dodatkowo kupić osobie bez uprawnień i szczególnego talentu do pilotowania?
- To pewnie irytujące pytanie dla wielu członków społeczności, ale dopytam: na ile ściśle w praktyce trzeba się aktualnie trzymać przepisów dot. utrzymywania drona w zasięgu wzroku i z dala od zabudowań? Jak ryzykowne byłoby np. wypuszczenie drona z mojego mieszkania, aby podleciał pod dom kumpla (za jego zgodą), oddalony o ok. 1.5 km ode mnie? Z góry dzięki za wyrozumiałość.

#pytanie #drony #dji #autel #ubezpieczenie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6355646086c6e338478318e8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki, jaki #dron będzie najlepszym...

źródło: comment_1666549105n9VXW017NLMslByEciMUyb.jpg

Pobierz
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania mini3 pro bije autela jakością, stabilnością lotu i funkcjami. Autela bym nawet nie brał pod uwagę bo jest to dron który poza zasięgiem ma prawie w każdym aspekcie jakieś problemy.
Mini3 pro to dron kompletny, jego jedynym dużym mankamentem jest zasięg który na O3 powinien być z 3 krotnie większy.
Mini2 jest także stabilnym i pewnym dronem w powietrzu niestety z dużo dużo gorsza matryca i bez trybów inteligentnych.
Autel nano
NiebieskaOrka: @JareckiDG:

Co do odległości, to podobno w Polsce/UE działa tylko 2.4 GHz i nie ma takiej różnicy między DJI i Autelem - to prawda?

Co do cen, DJI Mini 2 to w zestawie z Fly More Combo + DJI Care 3500 zł, potem jest znacznie drożej, ale podobno czuć przeskok.

Co wypada lepiej w porównaniu DJI Mini Pro 3 RC + combo/care (6500 zł) vs. DJI Air 2S +
@AnonimoweMirkoWyznania: gogle do dronów to nie VR tylko FVP (first person view) i Quest tutaj nie będzie działać. Były/są dedykowane gogle DJI do ich dronów do wcześniejszych modeli dronów z serii Mavic i innych, ale jakoś rynku nie zdobyły. Radziłbym zdecydować jak chcesz drona wykorzystać - fotki i jakieś filmiki z daleka - Mini 3 PRO FMC; latanie nisko, szybko oraz blisko przeszkód DJI FPV (fotki to robi ale jakościowo mocno
@AnonimoweMirkoWyznania ja bym brał Mini3Pro z fly more kit i care.

Po 1 air2s już ma troszkę na karku i aktualizacji dodających funkcje już nie będzie,
Po 2 różnica między air2s a Mini3Pro w jakości jest nieznaczna,
Po 3 mini3 pro waży 249 gram co sprawia że możesz latać prawie wszędzie bez licencji.

A co do zasięgu w CE czyli Europie mamy ograniczenie do 100mW w mocy nadajnika i odbiornika więc zasięg
ObityPlantator: @crusafka: @JareckiDG:

Posiadacz dronów mówił mi, że w sieci są poradniki, jak połączyć Questa 2 z dronami DJI...
https://www.youtube.com/watch?v=ZLhd8eWP0iU
https://www.droneblog.com/oculus-quest-2/
https://hd-do.com/use-oculus-quest-2-with-dji-drone/

Wydaje się, że na ten moment Mini Pro 3 RC > Air 2S > Avata >> FPV (bo cenię jakość fotek). Za Air 2S przemawia to, że to półprofesjonalna klasa i od niedawna mam licencję A1/A3, a cięższe drony podobno lepiej sobie radzą na wietrze. Mini Pro
@AnonimoweMirkoWyznania air2s ma tylko możliwość nagrywania wyzej niż 4k, jakościowo w prownaniach Mini3Pro nieznacznie przegrywa a wieczorami nawet bije air2s przez wiekszy otwór przysłony.

Licencja a1/a3 jest tylko na drony 249g lub na cięższe ale z tą różnicą że masz dużo ograniczeń w stosunku do lotu w terenach zurbanizowanych i w bliskim sąsiedztwie ludzi. Jak chcesz latać normalnie air2s wypadało by zrobić chociaż A2.