Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 22 lata i chcę zacząć naukę IT.
Przechodzę niedługo do nowej pracy(nie IT) gdzie w końcu będę miał umowę o pracę, 60% czasu pracy home office i średnio 3,5-4K na utrzymanie siebie i wspólnie wynajmowanego mieszkania z dziewczyną. Mój plan jest taki że najpóźniej do 26 roku życia będę chciał się przebranżowić na IT (pełne składki i chęć wzięcia kredytu na własne mieszkanie). Moje pytanie i jednocześnie prośba pomocy brzmią:
Od czego zacząć budowanie wiedzy oraz jakie etapy przejść aby móc znaleźć pracę w IT?
Aktualnie częściowo przerabiam kurs samuraja programowania odnośnie HTML, CSS, JS, React, czuję się dobrze w estetycznym budowaniu stron lecz wiem że nie na tym kończy ani zaczyna się całe IT oraz że są inne ciekawe i pożądane przez pracodawców umiejętności. Byłbym bardzo wdzięczny za poinstruowanie, chociaż wiem że to bardzo prosto powiedziane oraz historie jak to u was wyglądało :) z góry dziękuję.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #635434279813be46e9071c26
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 4
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ale co konkretniej w IT? To tak jakbyś powiedział że chcesz się uczyć języka. Tylko jakiego? Tak samo IT... To bardzo szerokie pojęcie. Chcesz być klepaczem kodu, czy może administratorem systemów, ogólnie zarządzać całą fizyczną i softwarową infrastrukturą?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania

chce się uczyć IT


Nie da się nauczyć IT.
Można się nauczyć programowania aplikacji, programowania stron, administracji serwerami, DevOps, data science i analizy danych, rozwiązywania problemów na helpdesku, administrowania siecią, projektowania sieci i rozwiązań serwerowych, cybersecurity czy bycia scrum masterem, project managerem itd.
  • Odpowiedz