Wpis z mikrobloga

Przyszła wycena od hydraulika, podsumujmy to sobie:

Najpierw przypomnijmy jaki był stan początkowy. Przed wylaniem chudziaka hydraulik porobił wszystkie odpływy, dociągnął wodę do domu. Za robociznę wziął 1800 zł, za towar 1500 zł. W międzyczasie kupiłem i postawiłem butlę do gazu, to by było na tyle.

Co zostało zrobione? Hydraulik dociągnął gaz do domu, czyli pociągnął rurę od butli z gazem i postawił mi skrzynkę na domie. Rozprowadził wszędzie wodę użytkową (kuchnia: zlew, zmywarka, łazienka: pralka, umywalka, wanna, kibel, drabinka), zrobił instalację do kominka z płaszczem wodnym (podpięcie do rozdzielnicy, zrobienie ciągu dolnego, instalacja układu zabezpieczającego). Rozłożył i dociął mi styropian który sam wcześniej kupiłem (XPS 100 10 cm) . Położył matę styropianową 3 cm z ekranem pod ogrzewanie podłogowe, rozprowadził rurki, zamontował rozdzielnię w kotłowni, gdzie powyprowadzał wszystkie rury, zamontował geberit w łazience. Przypomnę, powierzchnia domu to 100 m2, podłogówka jest wszędzie, no oprócz kotłowni czyli na 95m2.

Ile kosztowała robocizna tego co wymieniłem? 8000zł. Pracowało ich dwóch, pracowli 5 dni roboczych od wczesnych godzin porannych do ok 17.

Ile kosztowały materiały? 18000zł.

Czy to według was dużo czy mało? Dajcie znać.

Na ten moment remont pochłonął ok 98659,04, czyli praktycznie 100k xD Zakładaniem, że w 100k się zmieszczę z wyprowadzką a tu jeszcze wylanie posadzki i cała wykończeniówka xD Ci którzy mówili, że stówa nie starczy - mieli rację.

#warmianskachata #remontujzwykopem
Podlaski_warmianin - Przyszła wycena od hydraulika, podsumujmy to sobie:

Najpierw ...

źródło: comment_1666199965KkpimF6wHp2zlhI0KSRMtc.jpg

Pobierz
  • 10
@s---k: jasne, że żadna filozofia ale na to potrzeba czasu, u mnie go niestety brak a druga kwestia to synchronizacja czasowa. Hydraulik rozciągnął wodę użytkową i zaraz leciał z tematem dalej, jakbym miał sam rozkładać styropian z docinkami to po rozprowadzeniu wody musiałby na mnie czekać i ty byłby rozjazd czasowy. Wole klikać w kąkuter i zarobić na to i mieć pewność, że będzie zrobione dobrze. Druga sprawa to przy docinaniu,
@Podlaski_warmianin: bym ci powiedział jakie koszty są przy samodzielnym robieniu; podłogówka + styropian, to by ci się smutno zrobiło... Robocizna to jest dramat, a zdawanie się na zakupy przez "speca" dramat razy 1,5.
Natomiast trzeba przyznać, że wygląda na estetycznie ułożone, tylko coś dylatacji przy ścianie nie widać.
Dylatacja przy scianie zostala dzisiaj ulozona przez ekipe wylewającą posadzkę. Dzięki za uwagę!


@Podlaski_warmianin: dziwnie trochę tak, bo pasek dylatacji ma zwykle taki "rękaw" do połączenia z folią na podłodze. Jednocześnie wsadza się go między styropian a ścianę i tak gdzieś połowa wystaje ponad styropian - na ścianie. To jak oni go teraz "upychali"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)