Wpis z mikrobloga

Takie pytanie, czy da się coś realnie zrobić z moim 10 letnim laptopem. Sprawa wygląda tak, że mam 100% zużycia dysku i procesora na samej przeglądarce. Co do dysku to planuję wsadzić w niego ssdka (jeśli ma na to slota, nie patrzyłem jeszcze, jeżeli nie, to myślałem nad jakimś przenośnym i żeby postawić na nim system.) Z procesorem jest taka sprawa, że nie wiem co by tu zaradzić, temperatury nienajgorsze jak na komputer choć mogłyby być lepsze (przy kilkugodzinnej pracy, nie grzeje się jakoś niesamowicie. Największą temperaturę jaką zanotowałem to 92, więc jeszcze wody na nim nie zagotuje XDD). Czy wymiana pasty zrobiłaby jakąś kolosalną różnicę w temperaturach i zużyciu, bo bym musiał się z tym udać do serwisu. Oczywiście odkurzam go co około miesiąc, ale nie wiem czy to nie jest zwykłe placebo. Myśle, że warte też dodania jest to, że posiada karte graficzną. Używam go tylko do nauki, ale odpalanie visual studia jest ostatecznym testem cierpliwości, a na virtualboxie wywala mi BS.
#komputery #pcmasterrace #laptopy
  • 10
@zxc21: 92 stopnie to bardzo dużo - dochodzi do szybkiej degradacji procesora, jak najbardziej zalecana jest wymiana pasty termoprzewodzącej na procku i również na karcie graficznej. Wymiana na SSD na pewno go przyspieszy, jeśli masz slota do dorzuciłbym też RAM - robi różnicę a jest w miarę tani.
@zxc21: SSD bezpośrednio połączony będzie działał szybciej niż podłączony po USB. Podmieniłbym za HDD ale możliwe, że w laptopie masz slot na HDD oraz osobny na SSD także ułatwiłoby to sprawę. Na SSD stawiasz windowsa, instalujesz programy a na HDD przechowuj dane
@zxc21: Sprawdź w menedżerze zadań czy jakiś proces nie używa za dużo procesora. Miałem kiedyś tak z jednym laptopem - jakiś proces (od windowsa), który w nazwie miał "Updater" używał 100% procesora. Gdy go zamykałem uruchamiał się ponownie, zamiast go zamykać wstrzymałem go i rozwiązało to problem.
@Burned: mam menedżera zadań cały czas włączonego gdy uzywam komputera i najwięcej pamięci zużywa na zmiane Chrome z systemem najwięcej z 20mb/s