Wpis z mikrobloga

#hotelparadise Z perspektywy widza dobrze się stało, że poleciała Magda, bo ciężko się oglądało ją i Grześka. Ale #!$%@?ąc od tego, jaka to była para (krótki staz, segzy, obleśne umizgi), to na miejscu Wentyla, byłabym mega rozczarowana Monią. O ile wybor nalezal do niej i Marasa, a nie do produkcji, to pokierowany był nie wielką strategią, a pamietliwoscią i zemstą tej dwojki. Mściwość Moni była widoczna już na etapie odpadnięcia Alimenciarza, sprawiło jej to mega satysfakcję. Wentyl jej nie pomógł, kiedy tego potrzebowala, to fakt (chociaż myślę, że nie ze złej woli, tylko po prostu testosteron go skopał po jajcach i przepadł mając wizje potencjalnego ru**ania), ale jakby nie patrzeć tworzył z nią parę przez długi czas i ufał jej. A nominacja jego pary w każdej konfiguracji była dla niego ciosem. To gra, wiadomo, i nam dobrze się to oglada, dużo lepiej niż slodkopierdzące relacje, ale tak z perspektywy życia, osób jakie chce się mieć w otoczeniu itp to Monia mnie przeraża. Jeszcze ten tekst do Magdy "spójrz na mnie" zimnym, sukowatym tonem. Aż mnie ciary przeszły. Ten odcinek tylko potwierdził moje przypuszczenia, że Monika jest inteligentnym, ale pamiętliwym, wyrachowanym i msciwym graczem, a myślę że i człowiekiem. I z punktu widzenia reality show wlasciwa osoba, na wlasciwym miejscu, ale w takim czysro ludzkim kontekscie nie do konca kumam gloryfikacje jej postaci na tagu.
No i w szoku jestem, że Wentyl żadnej dramy nie #!$%@? na te okoliczność, ciekawa jestem jak się ułożą ich dalsze relacje.
  • 29
  • Odpowiedz
#hotelparadise Z perspektywy widza dobrze się stało, że poleciała Magda, bo ciężko się oglądało ją i Grześka. Ale #!$%@?ąc od tego, jaka to była para (krótki staz, segzy, obleśne umizgi), to na miejscu Wentyla, byłabym mega rozczarowana Monią. O ile wybor nalezal do niej i Marasa, a nie do produkcji, to pokierowany był nie wielką strategią, a pamietliwoscią i zemstą tej dwojki. Mściwość Moni była widoczna już na etapie odpadnięcia Alimenciarza, sprawiło
  • Odpowiedz
@ChicaNaWykopkach: ale głupoty:
1) z punktu widzenia grupy decyzja była dobra
2) z punktu widzenia bliskich osób decyzja była dobra

Zarówno Monika i Marek podjęli decyzję słuszną bo są logicznie myślącymi ludźmi - każdy z oszczędzonych uczestników nie zawiódł ich, a w dodatku niemal każdy z uczestników z taką Magdą prawie nie ma kontaktu, prawie każdy z uczestników zauważa że nie integrują się, nie ma ich.
Pomyśl na logikę - kogo
  • Odpowiedz
@Roxi5017 ja go nie usprawiedliwiam, ale traktuję go jak niegroźnego przygłupa i myślę że nie zrobił tego w sposób złośliwy i wyrachowany, nie zależało mu na jej odpadnięciu, tylko po prostu w tamtej chwili myslal rozporkiem. A to co co zrobiła Monika dokladnie takie bylo.
Gwozdziem do trumny byl ten tekst przy wbijaniu topora Magdzie i wyższość z jaką go wypowiedziała. Gracz z niej dobry, ale takiej koleżanki bym nie chciała:)

I
  • Odpowiedz
@kipman1 czemu mnie tak personalnie atakujesz? Dla Ciebie głupoty, dla mnie moje zdanie. I co to za personalne wycieczki z "nie kompromituj się"? Po co to chamstwo?
Mogli wybrać Magdę z inicjatywy Marka, i np Angelę, żeby to jakoś zrównoważyć. Albo Dejwa. Albo Klaudię. Podkreślam, mi nie jest szkoda ani Grześka ani Magdy w tym wszystkim, mi chodzi o to, że Monika chociaż przebija inteligencją wszystkich tam obecnych, to ma w sobie
  • Odpowiedz
@kipman1: ewidentnie boli cie osoba magdy, pewnie dlatego, że tak szybko dała co miała wentylowi, a ty w prywatnym życiu możesz o tym tylko pomarzyć,, to odpowiedź może z kim ta nowa klaudia ma kontakt? czy olka? Tych dwóch mogłoby nawet nie być i nikt by nie zauważył, nawet na odcinkach ich praktycznie nie pokazują. Olanie moniki... przecież monika z resztą jak sama zauważyła jest dla każdego tylko bezpiecznym wyborem, nikt
  • Odpowiedz
@ChicaNaWykopkach: to nie personalny atak - po prostu moje zdanie na temat treści która pojawiła się na tagu - dla mnie to głupota i nie musisz traktować tego personalnie. Jeśli nie rozumiesz argumentów które poruszyłem to niz z tym nie zrobię. Jeśli mówimy o "patrz na mnie" - to kwestia szacunku do drugiego człowieka i dojrzałości Moniki - uczestnicy mieli podać powód wyboru - dla każdego normalnego człowieka który traktuje siebie
  • Odpowiedz
@kipman1: Jak nie zgadzałam się z tobą prawie w ogóle w poprzednim sezonie i ciężko mi było czytać kolejne i kolejne komentarze z usprawiedliwieniem Żmiji, tak w tym jestem w szoku, bo chyba ze wszystkim się zgadzam XD
  • Odpowiedz
@kipman1 nie "nie rozumiem", tylko mam inne zdanie. Ja o Twoim nie piszę, że to są głupoty i nie mówię "zacznij myśleć". Rozumiem argumenty, ale nie do końca się z nimi zgadzam, i zostańmy przy kulturalnej wymianie zdań, bez prob udowodnienia mi, że jestem za głupia, by pojąć Twoje jedyną słuszną prawdę.

A Magda ma 18lat, to wyrośniety dzieciak, kreujacy się na super dorosłą. Beczała jak wielu innych na jej miejscu, i
  • Odpowiedz
@leemealitie: no fajnie, ale ja nadal kibicuję tym samym uczestnikom jeśli chodzi o programowy profil :)
Porównując do porzednich edycji dla mnie Monia jest Jayem - profil się zgadza - robi content, jak na ten etap programu Jay jest lubiany przez większość widzów, przewyższa inteligencją większość konkurentów, jest lubiany przez grupę, w rywalizacjach dobrze sobie radzi oraz potrafi grać w "grę HP".
PS: taka ciekawostka - jeśli interesujesz się psychologią mediów
  • Odpowiedz
@ChicaNaWykopkach: Zgadzam się z Tobą całkowicie, a powoduje to m.in. moja duża sympatia do Moniki, która tym zagraniem mnie zmroziła. Jej zachowanie byłoby mniej zaskakujące, gdyby nowy dostał immunitet, ale on był do odstrzału, dobrać mu kogokolwiek i adios, łatwe wyjście, niesprawiedliwe dla niego, ale utrzymujące status quo w grupie. Dla mnie jako widza, byłaby to szkoda, bo nowy jest pocieszny i śmiesznie mówi. Dla innych szkoda stała się teraz, jeśli
  • Odpowiedz
  • 5
@kipman1 błagam Cię, naprawdę nie dorabiaj zbędnej ideologii, bo prawda jest taka że do reality show idzie określony typ ludzi. Oczywiście wciąż są różni, ale mają pewne wspólne cechy. Nikt z prawdziwą karierą, bystrym umysłem, kto jest dojrzały i ukształtowany nie pcha się do cyrku w którym produkcja traktuje Cię jak małpę.

To że siedzisz w tym biznesie nie oznacza, że musisz mieć taki moralizatorski ton, bo niektórzy użytkownicy tutaj też z
  • Odpowiedz
@BigShow: spoko, ale ja nie interpretuję tych słów w ten sposób - też mam do tego prawo. Generalnie skupiam się na pisaniu na temat rzeczy hotelowych i uczestniakch, a nie użytkownikach wykopu. Nie miałem na celu nikogo atakować, a dla mnie sformułowanie które użyłem nie jest personalnym atakiem. Byłby personalnym atakiem gdyby te sformułownie nie było poprzedzone dokładym wyszczególnieniem poruszanego zagadnienia, które rozłożyłem na czynniki pierwsze, aby uzmysłowić rozmówczyni że jej
  • Odpowiedz
@kipman1: Rozumiem i wiem o co chodzi, ale ja chyba bardziej indywidualnie podchodzę do uczestników. Co do Moni i Jaya - to prawda, że pewne cechy się zgadzają, ale jednak dla mnie to dwie zupełnie inne osoby. Monia jest zdecydowanie bardziej zrównoważona, na pewno lepiej znosi porażki i mimo że z pewnością zdaje sobie sprawę ze swojej przewagi umysłowej nad resztą, to nie emanuje tym wcale. Bardziej integruje się z grupą
  • Odpowiedz
  • 1
@kipman1 to zakończmy tylko na tym, że wg Ciebie jest niesprawiedliwy, Twoje zdanie jest Twoje i może być niesprawiedliwe tak samo jak moje, autorki i każdego innego użytkownika.

Twoje "argumenty" to Twoja opinia, a nie dowód naukowy.
  • Odpowiedz
@MoccaC: to nie jest dorabianie ideologii - to moje zdanie oparte na pewnego rodzaju doświadczeniach i wiedzy. Możesz mieć inne zdanie - ok, ale widocznie ja uważam inaczej.
Druga kwestia - HP to nie program randkowy - HP to GRA - każdy z uczestników jest graczem. Jeśli oglądasz HP po to by oglądać zbliżenia i miłości to twoj wybor, jeśli oglądasz HP bo szukasz ofiar losu którym można kibicować to też
  • Odpowiedz
@leemealitie: oj tych cech wspólnych jest dużo więcej - domyślam się że niedługo wyjdą albo będą bardziej widoczne w programie - pamiętajmy że jest połowa sezonu, a na tym etapie programu w poprzednim sezonie w kwestii integracji z grupą był zdecydowany trend zwyżkowy, a w bieżącym sezonie nie wiemy jak sytuacja będzie wyglądała za 2 RR.
  • Odpowiedz
PS: taka ciekawostka - jeśli interesujesz się psychologią mediów to niemal do każdego uczestnika HP5 profilem "gracza" da się przypisać do uczestnika HP6, ale w tym przypadku należy odwrócić płeć uczestników. Pozornie "dziwne" testy które wykonywali kandydaci do panamskich sezonów były robione pod tym kątem.


@kipman1: nie bardzo rozumiem, a wydaje mi się to ciekawe, możesz rozwinąć albo wytłumaczyć?
  • Odpowiedz