Wpis z mikrobloga

Mam taką łądowarkę. Kilka razy działała jak nalezy. ładowałem nią 3 stare akumulatorki (wcześniej ładowałem je po prostu zasilaczem). Oraz kilka nowych - energizer i jakies inne. Te nowe to może z 3 razy ładowałem.

Niektóre w ogóle nie używane, tylko podładowywane, inne w myszce, inne w latarce diodowej za 5 zł.

Teraz wszystkie akumulatorki pokazuje, że niby mają się całą dobę ładować - zielona dioda miga. Po tej dobie zapalają się czerwone diody - że niby akumulatorki do dupy.

Akumulatorki mają poniżej 1 v, niektóre 1,3 v.

Sprawdziłem napięcie ładowania i wychodzi ponad 4 v !!!

Zepsuła się ładowarka?

#elektronika
7160 - Mam taką łądowarkę. Kilka razy działała jak nalezy. ładowałem nią 3 stare akum...

źródło: comment_1665602861g0XUYc2adDypyZ5QW8sBmv.jpg

Pobierz
  • 8
@DragDay7: Jak miga zielony to niby ma być łądowanie 24 h - i tyle miga. Potem miga (lub pali się) co oznacza uszkodzony akumulator. Nie mam nic innego.
miga na zielono jak za słabą ładowarkę podpinasz


@DragDay7: Ale co miga? Ale gdzie podpinam???

Ja pisze o tym, że miga mi podłączona ładowarka. To co, ona mi chce powiedzieć, że jest za słaba? To po co producent taką słabą ładowarkę zrobił i jeszcze miga informując, że jest za słaba...

A... chyba że chodzi ci o zasilacz. Podłączałem kilka.

A na tym obrazku jest to właśnie o czym ja piszę -
@7160: tak, chodziło mi o zasilacz xD przyzwyczajenie, mruga jak masz za słaby zasilacz podpięty i ładuje wolniej. Także mrugający czerwony może oznaczać nie tylko walnięte aku, ale i zasilanie złe. Powinno być min. 1A
@DragDay7: Podłączałem kilka zasilaczy - min od tel HTC (chyba 1A) i od realme (2A). Nawet jeden akumulatorek miga. A wcześniej na tych samych zasilaczach ładowały się 4 akumulatorki.