Wpis z mikrobloga

Mamy nominację, ale tym razem nie ma się z czego cieszyć...¯\(ツ)_/¯
Polska razem z Serbią i Włochami została nominowana w konkursie Coalition Against SLAPPs in Europe - CASE (Koalicji przeciw SLAPP w Europie) jako kraj, w którym w latach 2021-2022 zaistniały najbardziej sprzyjające SLAPP warunki.
Pomimo wielu powtarzanych apeli i petycji kierowanych do rządzących od ponad 10 lat w Polsce wciąż obowiązuje art.212 ust. 2 kodeksu, który naraża m.in. krytyków władzy (aktywistów czy dziennikarzy) na oskarżenia o zniesławienie. W tym kontekście rola polskiej grupy roboczej przeciw SLAPP, o której pisaliśmy Wam niedawno nabiera jeszcze większego znaczenia.

O nominacji piszemy na stronie: https://siecobywatelska.pl/polska-sprzyja-slappom/

Wołam:


Spokojnego wieczoru!
_
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #jawnosc #slapp
WatchdogPolska - Mamy nominację, ale tym razem nie ma się z czego cieszyć...¯\\(ツ)\/¯...

źródło: comment_16655895126ndOTyWGeQxZraruSNZVFV.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach