Wpis z mikrobloga

Co dokładnie powinien zrobić agent nieruchomości podczas pośrednictwa w sprzedaży mieszkania? Spodobała mi się jedna oferta i pytam ile biorą prowizji, spodziewałem się maksymalnie 0,5%, a Oni odpisali 2% od kupującego i 2% sprzedającego, patrzę w innym biurze też jest oferta i pobierają już 2,5% od kupującego.

Może warto bezpośrednio z właścicielem się skontaktować?
Chyba, że naprawdę jakoś wnikliwie to sprawdzają? bo w sumie bym wolał tą kasę przeznaczyć na ciekawsze rzeczy?

Trochę jak dla mnie rak, szczególnie, że w ogłoszeniu 3 zdjęcia robione żelazkiem, brak planu mieszkania itp.
Oglądałem je już osobiście.


#nieruchomosci #budownictwo
  • 14
@adrwas: Jak nie podpisywałeś żadnej umowy to próbuj się skontaktować z właścicielem. Ale musisz uważać bo ja miałem tak że bez agencji nie chcieli rozmawiać bo podpisali jakaś wujową umowę że wtedy zapłacą podwoją prowizje.
Nie wiem ile było w tym prawdy bo to głąby życiowe były (właściciele mieszkania). Rok temu w wawie agencje chciały nawet 3,5%.
Mi udało się „szczęśliwie” zejść do 1,5%.
Co robiła agentka? Odpowiadała na moje pytania
@SoltysObory: niech próbują. Podstawowym zadaniem pośrednika jest znalezienie kupca. Żądanie podpisania umowy od kupca jest działaniem zupełnie przeciwnym, bo utrudnia sprzedaż. Moim zdaniem tym sposobem to sprzedający może złożyć pozew do sądu przeciwko pośrednikowi, który działał wbrew interesowi klienta.
@clas: bo to notariusz ma za zadanie sprawdzenie mieszkania jeszcze czy się wszystko zgadza prawnie? czy sam muszę latać po urzędach/wspólnocie itp.?
@clas: bo to notariusz ma za zadanie sprawdzenie mieszkania jeszcze czy się wszystko zgadza prawnie? czy sam muszę latać po urzędach/wspólnocie itp.?


@adrwas: Notariusz to ma wywalone po całości.
Ja wziąłem prawnikczkę która napisała mi jasno co potrzebuje. 17 razy zgłaszała poprawki do aktu notarialnego tak żebym mnie nie wycyckali oraz żeby nie było błędów w akcie.
Dwa razy prosiłem notariusza żeby akty były gotowe wcześniej i można było się
@adrwas: > No dobra ale co taki posrednik robi

#!$%@? robi dla kupujacego, odpowiada na pytania ktore moglbys zadac sam, nie majac po drodze gluchego telefonu czyli finalnie ograniczonego, uposledzonego kanalu komunikacyjnego. Generalnie dziala na Twoja szkode, za twoje pieniadze, bo nie mozna reprezentowac 2 stron o przeciwstawnych interesach - musisz dzialac na korzysc jednej ze strata drugiej.
Popros o umowe i wykaz uslug i czynnosci, za ktore rzada tych 2%,