Wpis z mikrobloga

Pytanie. Da się jakoś ostrzec kupujących przed ogloszenkem na #otomoto? Kupiłam samochód, na szczęście-nieszczęście po 2 dniach zapaliła się kontrolka check engine. Okazało się że katalizator wybuchł, pan mechanik powiedział że części katalizatora jeżeli są w 2 katalizatorze to na pewno są też w silniku. Typ (handlarz) od razu oddał całą kwotę, ale znalazłam już ten samochód, cena obniżona o 1000zł.
Mogę wstawić ogłoszenie i zdjęcie po odkręceniu katalizatora. Mam Vin i wszystkie inne dane.
#pytanie #samochody
  • 5
  • Odpowiedz
@El_mirabel: katalizator wybuchł? Części katalizatora są w silniku? Raczej to sam mechanik zwęszył okazję i nieświadomej klientce, która przyjechała z checkiem wydłubał kata i wymyślił jakąś bajkę. Prędzej opisz tego mechanika, bo chłop ewidentnie bajki opowiada. Handlarz pewnie wziął z powrotem auto tylko dlatego żeby się nie męczyć z klientką, a teraz sprzedaje taniej z wadą. Wstaw tutaj zdjęcia tego wybuchniętego kata.
  • Odpowiedz
@bigger: znajomy mechanik podłączył kompa, wyskoczył błąd katalizatora, podnieśli, podczas pracy stukał 2 katalizator. Mechanik polecił pojechanie do ASO i zrobienie przeglądu. Żeby mieć podkładkę pod zwrot kasy za samochód,.jakby doszło do procesu. W ASO stwierdzili, że to pierwszy katalizator uległ awarii i resztki katalizatora znajdują się w całym układzie wydechowym również w 2 katalizatorze.
  • Odpowiedz
  • 0
@El_mirabel w całym układzie jak najbardziej. Ale nie w silniku. Nie ma takiej możliwości. Katalizator tez nie wybuchają. Może się zalepić jak silnik bierze olej. Może die wypalić jak silnik ma duży przebieg i/lub zła mieszankę. Pokruszenie to w 9/10 przypadkach konsekwencje fizyczne ho urazu/ uderzenia w puszkę.

Łatwo go ukruszyc/uszkodzić.
  • Odpowiedz