Wpis z mikrobloga

Czy wiesz, że kiedyś jednym z najmocniejszych potworów był smok. Ich legowisko znajdowało niedaleko samego Tibia City - a konkretnie zaraz po wyjściu za dzisiejszą wschodnią bramą z miasta. Niestety dokładnie konkretnego miejsca nie udało mi się ustalić - jednak sam spawn wspomina w jednym z wywiadów jeden z twórców Tibii.
O ile na początku gry smoki stanowiły trudne wyzwanie to wraz z jej rozwojem smoki były zabijane masowo. Tutaj mamy kilka rzeczy do "ugryzienia" ze smoków wypadały kiedyś przedmioty takie jak: Enchanted Plate Armor(Magic Plate Armor), Golden Helmet czy Mastermind Shield. O ile na początku levele w Tibii były niskie i zabicie smoka było wyzywaniem, tak później masowe smokobójstwo spowodowało wysyp tych elitarnych przedmiotów - ich wartość spadła drastycznie, a nawet więcej - były traktowane jak śmieci i walały się po spawnie smoków. Dochodziło nawet do tego, że każdy nowo założony gracz po wyjściu ze świątyni biegł od razu na spawn smoków, aby podnieść leżące na ziemi elementy ekwipunku i dopiero zaczynał grać(co z takim eq było mega ułatwione).
Aby temu zaradzić 18 czerwca 1999 roku wraz z wprowadzeniem aktualizacji 5.00 nastąpiła "wielka czystka" - CipSoft zamienił loot ze smoka, wraz z przedmiotami, które już znajdowały się w grze i tak, każdy Enchanted Plate Armor został zamieniony w Plate Armor, każdy Golden Helmet w Steel Helmet, a Mastermind Shield w Steel Shield.
Co do samego legowiska smoków - zostało usunięte z kilku powodów: oprócz tego, że dawało ono łatwy start dla nowego gracza to było idealnym miejscem, z którego mocniejsi gracze lurowali potwory do miasta, a te atakowały innych, słabszych. Do tego dochodził jeden z początkowych problemów w Tibii. Potwór pojawiał się na swoich miejscu respawnu i po odciągnięciu go od niego nie znikał, jak to ma miejsce teraz, tylko jeszcze dodatkowo na jego miejsce po pewnym czasie pojawiał się kolejny i w sumie można było w ten sposób ściągać nieskończone hordy potworów do miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ciekawostkitibia #tibia
FoxX21 - Czy wiesz, że kiedyś jednym z najmocniejszych potworów był smok. Ich legowis...

źródło: comment_1665138403iwxUSmZuUiupK1RB6pZVn7.jpg

Pobierz
  • 42
Potwór pojawiał się na swoich miejscu respawnu i po odciągnięciu go od niego nie znikał, jak to ma miejsce teraz, tylko jeszcze dodatkowo na jego miejsce po pewnym czasie pojawiał się kolejny i w sumie można było w ten sposób ściągać nieskończone hordy potworów do miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@FoxX21: GSy pod schodami w venore albo smok na amazon campie skutecznie utrudnialy mi gre w tamtych
@FoxX21:

Potwór pojawiał się na swoich miejscu respawnu i po odciągnięciu go od niego nie znikał, jak to ma miejsce teraz, tylko jeszcze dodatkowo na jego miejsce po pewnym czasie pojawiał się kolejny i w sumie można było w ten sposób ściągać nieskończone hordy potworów do miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Przecież to tylko dodaje uroku do gry... A nie jak teraz że tak na prawdę w
@szczuronap: Dokładnie, wycieczka między miastami dostarczała sporo emocji xD pamiętam jak uzbierałem w końcu na knight armor i wysłałem kasę do carlin parcelem (nie było banków), a przez ciągle lurowanego gsa nie mogłem dobiec do mostku i kasa leżała zamrożona w depo przez kilka dni xD A i kilka lvli się straciło przy okazji podczas prób dostania się do mostku :P