Wpis z mikrobloga

Zarabiając swego czasu końcówkę RJ-45 miałem taką rozkminę. Jeśli na obu końcach układa się taką samą kolejność żył, to jakie tak właściwie znacznie ma to jak będą ułożone kolorystycznie żyły? Czy równie dobrze mógłby ułożyć je losowo byleby były w takiej samej kolejności na obu końcach kabla, czy wtedy to nie zadziała?

#rj45 #sieci
Zgrywajac_twardziela - Zarabiając swego czasu końcówkę RJ-45 miałem taką rozkminę. Je...

źródło: comment_1664953864Tje9FvcRAKbvK0951ITH0d.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: W takim razie polecam zapoznać się z technikami pamięci. Jeżeli powiążesz skrętkę z drzewem, do tego wprowadzisz zapach i dźwięk, to już masz zapamiętane na bank.
Wiem, brzmi śmiesznie, ale działa.
Ja na początku nosiłem zarobioną wtyczkę z przewodami, jako ściągę.
  • Odpowiedz
No nie- tak nie zadziała.
Genialność słów, które podsunąłeś, polega na logicznym układzie z którego wychodzi historia.
Nie musi się rymować- po prostu stwórz sobie historie- wychodząc z domu po prawej stronie masz drzewo, spoglądasz na nie widzisz pień, przesuwasz wzrok ku gorze, widzisz jego koronę, nad nią jest niebo, a u samej góry swieci slonce.
Zamiast dom wstaw praca/blok/sklep/dziewczyna/wujek itp. Jak to zakotwiczysz w realnym świecie to jeszcze łatwiej będzie przywołać.
  • Odpowiedz
Po to właśnie jest historia- masz zapamiętać historie, aby słowa klucze weszły w odpowiedniej kolejności.
Punktem startowym jest wyjście z domu- z reguły człowiek patrzy przed siebie- dlatego tez możesz zauważyć np drzewo, później chcesz ocenić jego wysokość wiec podnosisz głowę. Wtedy wskakują pozostałe słowa.
To co może pomóc, to uczynienie historii zabawnej, niecodziennej, zwariowanej.
W tym przypadku możesz np po wyjściu z domu zobaczyć 200 metrowa sekwoje (zakładam że nie przebywasz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zgrywajac_twardziela: kiedyś mi się pomyliły kolorki zielony z niebieskim, bo byłem pewny, że ta wersja B jest ułożona kolorystycznie i co prawda internet działał, ale tylko z prędkością 100mb/s. Ucinałem i podpinałem to kilka razy i za każdym razem był ten sam problem. Później ogarnąłem, ze ułożyłem źle kabelki, podłączyłem poprawnie i od razu prędkość się zwiększyła do tej odpowiedniej, więc wydaje mi się, że to ma duże znaczenie w jakiej
  • Odpowiedz
@dosiu:

kiedyś mi się pomyliły kolorki zielony z niebieskim, bo byłem pewny, że ta wersja B jest ułożona kolorystycznie

Miałem dokładnie tak samo jak 1 raz końcówkę zarabiałem, z tym, że ja zarabiałem tylko jeden koniec wtedy(2 był fabryczny - potrzebowałem kabel przez ścianę przepuścić), i u mnie w ogóle nie działało xd
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: no kolor to tylko dla kolejności po obu stronach...koloru Ci port nie rozpoznaje ;-)

@Zgrywajac_twardziela: tak, nic by to na pracę nie wpłynęło

@Bad_Wolf: @fff112: uuu panowie, nie powtarzajcie bzdur takich

KOLORY są po to, by parą kolorów (kolorowy i biało-kolorowy) oznaczyć każdą parę przewodów, które są ze sobą skręcone. Poprzez skręcenie powstaje symetryczny kanał przesyłowy, który się wzajemnie ekranuje.

OWSZEM - było to obojętne, gdyby przewód
  • Odpowiedz
kolego mowa jest o jednej parze. Bez różnicy jest czy to para jest zielona, czy brązowa aby była to jedna para.


@Bad_Wolf: aa jeśli tak, to ok. Pary między sobą zamieniać można. Przynajmniej w 10,100, 1000. Nie wiem jak przy 10GBit oraz innych technologiach, bo jednak różnice w długościach par (ze względu na różnice skoku skręcenia) - mogą mieć jakieś znaczenie w timingach.

Jednak pytający - pytał o całkowicie losowe ułożenie
  • Odpowiedz
@hrumque: różnice w prędkości nie wynikają z szybkości przesyłania 0-1 bo te dane nie są przesyłane czysto binarnie szeregowo. Różnice w prędkości wynikają z szerokości dostępnego pasma i kodowania danych.
5e -> 100MHz
6 -> 250MHz
6a -> 500MHz
7 -> 600MHz

Jak to wygląda to trzeba było by znaleźć analizer widma.
  • Odpowiedz
@KrzysiekEire:

Po to właśnie jest historia- masz zapamiętać historie, aby słowa klucze weszły w odpowiedniej kolejności.

Punktem startowym jest wyjście z domu- z reguły człowiek patrzy przed siebie- dlatego tez możesz zauważyć np drzewo, później chcesz ocenić jego wysokość wiec podnosisz głowę. Wtedy wskakują pozostałe słowa.

To co może pomóc, to uczynienie historii zabawnej, niecodziennej, zwariowanej.

W tym przypadku możesz np po wyjściu z domu zobaczyć 200 metrowa sekwoje (zakładam że
  • Odpowiedz