Wpis z mikrobloga

Sytuacja z dzisiaj:
Podczas renderu filmu w Vegas pro 20, gdy było ok. 5-6% nagle wyłączył się komputer. Po wciśnięciu przycisku power nagle strzelił zasilacz i wywalił bezpiecznik (brak prądu w gniazdkach)

Komputer był podłączony bezpośrednio do gniazdka.
Teraz, gdy podłącze kabel zasilający do listwy to niestety ponownie wywala bezpiecznik.

Wiem, że prawdopodobnie zasilacz jest do wymiany. Napięć nie sprawdzałem, a podzespoły są nowe:
-SILENTIUMPC 550W
-ASUS prime b560-plus
-RAM 2x8gb 3200Mhz
- I5 11400

Nie mam skąd wziąć innego zasilacza do testu itp.

Co mogłoby być przyczyną takiego walnięcia?

Dodam, że pomieszczenie, w którym jest komputer był w remoncie, tj. Wszystkie kable elektryczne są nowe + pokój ma oddzielną instalacje.
#komputery #elektronika #pcmasterrace
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@NatecPL zasilacz pożycz od kumpla albo z lokalnego serwisu. Albo zatargaj do nich peceta i pożycz zasilacz za 10-20zl

Masz duże szanse że reszta przetrwała. Mi tak dwa zasilacze jebly jak je przeciążyłem fest a to były jakieś noname - ah stare czasy.
  • Odpowiedz
  • 1
@NatecPL guzik tam nie za mała moc zasilacza tylko albo jest #!$%@? albo masz za gorąco w kompie i jest #!$%@? albo miałeś pecha i jakiś komponent był troszkę nie teges.
  • Odpowiedz
@Tymian Z jakiś miesiąc temu też miałem taki problem - Gdy miałem uruchomiony program Virtualdj (najnowsza wersja), to podczas ładowania piosenki komputer potrafił się wyłączyć (A przy ładowaniu nowej pisoneki zawsze użycie procesora szło do góry).
Tylko, że z tą różnicą, że komputer po chwili sam się włączył.

A dzisiaj sam się nie uruchomił, a po wciśnięciu przycisku power zasilacz zrobił jebut jak z petardy.
  • Odpowiedz
  • 0
@NatecPL no ciężko jest orzec co się dokładnie stało.
Zasilacz nawet przeciążony ale sprawny i dobry nie powinien paść na zwarcie.

Musiałbyś go otworzyć i cyknac fotę co jeblo to byśmy może byli ciut bliżej co padło.

Wątpię żeby dla tego procka zasilacz 550W to było za mało.
Możesz sobie swój konfig wrzucić w jakiś PC power supply calculator i zobacz co Ci zasugeruje
  • Odpowiedz
Tylko, że z tą różnicą, że komputer po chwili sam się włączył.


@NatecPL: nosił wilk razy kilka poniesi i wilka, pracował na przeciążeniu (nie wnikam dlaczego) w końcu wywalił tranzystor po stronie pierwotnej i taki jest efekt. Jest szansa że płyta główna przeżyła. O ile bez gwarancji, to zasilacz do utylizacji, bo koszt naprawy wyższy od wartości tego złomu
  • Odpowiedz