Wpis z mikrobloga

#polskiedrogi

Pozdrawiam Pana jadącego z rodzinką S2, który bezpardonowo mi zajechał drogę przy około 150 km/h. Zanim zmieni się pas to należy spojrzeć w lusterko, potem spojrzeć ponownie, wrzucić kierunek, spojrzeć jeszcze raz w lusterko, a nie wyjeżdżać komuś przed maskę i wtedy dawać kierunkowskaz. Jeszcze z rodziną jechał, gdyby nie systemy automatycznego wspomagania hamowania to bym w niego wjechał, a chłop wyprzedza z prędkością około 100 km/h. Bez patrzenia w lusterka, bo po co.
  • 17
@LegoBatmanRules: Zaraz Ci się zlecą świątobliwi, mówiący, że skoro jedziesz na autostradzie 150 to jesteś mordercą drogowym, a tak w ogóle, skoro udało Ci się przed nim wyhamować, to zajeżdżający bezpiecznie zmienił pas. #!$%@?ę od tego, że 150 licznikowe to z reguły 140 (albo mniej) realne.

Kiedy jadę 120 też mi zajeżdżają, i też nieraz muszę mocno hamować.

Prawda jest taka, że debile nie umieją używać lusterek, a manewr zwiększenia dystansu
@MEKORRO: Widział doskonale, że się zbliżam, miałem do niego z 400-500 metrów od kiedy byłem dla niego dobrze widoczny, miałem zachowaną odległość i przyspieszałem żeby go wyprzedzić. Po prostu wybrał najgorszy z możliwych momentów na swój manewr, wyjechał nie patrząc kompletnie, gdzie ja się takiego zachowania nie spodziewałem (zwłaszcza, że taka odległość i czas, w którym się do niego zbliżałem doskonale pozwalał mu na ogarnięcie sytuacji). Po prostu miał w poważaniu
@GaiusBaltar: Ja wiem, że przekraczałem prędkość, tylko chłop miał mnóstwo czasu żeby zobaczyć, iż się do niego zbliżam. Wiem też, że zlecą się tacy, których opisałeś w komentarzu, ale no do jasnej anielki, chłop mi ordynarnie zajechał drogę i tu wina była by w stu procentach jego, bo jak napisałem nie zasygnalizował nawet poprawnie manewru.

Ten temat w ogóle, który poruszyłeś powinien być naświetlany w jakiejś kampanii społecznej, ludzie na drogach
@LegoBatmanRules: mordo, ja też nie jestem święty, więc nie mam zamiaru cię umoralniać, ale dla wspólnego dobra napiszę, że jeśli chłop do którego się zbliżasz akurat dojeżdża do TIRa, to zawsze zakładaj, że ci wyjedzie. Mi ostatnio chłop na zakazie wyprzedzania wpadł na lewy pas jak dobijałem do 230. Jak jedziesz szybko, a 130-150 to już dość szybko, to musisz się spodziewać wszystkiego. Odpowiedzialność jest po twojej stronie. Cytując klasyka "wiesz
na autostradzie już nie zliczę ilu kierowców osobówek czy tirów ma po prostu w dupie to co się dzieje za nimi, ale ten dzisiaj przebił wszystko.


@LegoBatmanRules: Generalnie, realia są proste - jeśli jadę małą popierdółką, to zajeżdżają mi drogę różnymi pojazdami, niezależnie od tego czy mam na liczniku 110 czy 140. Jeśli jadę prawie trzytonową terenówką, raczej zajeżdżają mi tylko kierowcy tirów. Śmiem twierdzić, że to jakaś wypadkowa niepatrzenia w
@MEKORRO: Wiem, tylko on wcześniej grzecznie jechał za osobówką. Tam są trzy pasy, ja jechałem skrajnym lewym i miałem do niego dosyć daleko ciągle się zbliżając, widziałby mnie na pewno gdyby tylko spoglądał od czasu do czasu w lusterka. Nagle mu coś odbiło i po prostu wyjechał przede mnie. Chyba pora zainwestować w kamerkę, bo ludzie zwyczajnie nie potrafią się poruszać po drogach.
@MEKORRO: Z reguły kierowcy, którzy coś takiego odwalą są przewidywalni, i wyczuwam ich na tyle dobrze, że już mam nogę na hamulcu zanim oni nawet kierownicę skręcą, ale są też wyjątki. Dzieciaki z Seicento o których pisałem wyżej, wskoczyli gwałtownie na mój pas, mając jeszcze jakieś 200-300m wolnego rozbiegowego przed sobą. Nie wiem, co mieli w głowach, ale domyślam się, że głównie alkohol. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LegoBatmanRules: no tylko 10 punktów, dwa razy możesz śmiało w ciągu dwóch lat ;) A co śmierci, to prawie się zesrałeś jak Ci gość wyjechał, więc wyraźnie widać że sobie nie radzisz z taką prędkością.
@ruphert: Ja sobie radze, po prostu On wyjechał w najgorszym możliwym momencie, czy miałbym 120 czy 150 to dużej róźnicy nie ma przy takim zajechaniu przed maskę dosłownie.

Po przekroczeniu punktów prawdopodobnie zapłacę kilka tysięcy, odbędę kilkanaście godzin szkolenia i będę jeździć dalej, tak rządzący dbają o bezpieczeństwoj xD